• یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ -
  • 29/11/2020

معاون رئیس جمهور :

مراکز رشد بانوان خلاء اشتغال زنان را پر خواهد کرد

دکتر معصومه ابتکار درآیین افتتاح مرکز رشد بانوان استان کرمان که با حضور مدیر کل بانوان و امور خانواده استانداری ، هیئت رئیسه پارک علم و فناوری استان و جمع زیادی از بانوان کارآفرین پارک علم و فناوری که در محل پارک علم و فناوری برگزار شد، اظهار داشت: راه اندازی مراکز رشد بانوان به طور خاص خلاء های حوزه کسب و کار بانوان را پر خواهد کرد و این کار ارزشمند و هوشمندانه ایست که امیدواریم یکی از نمونه های موفق و الگوی مناسب کشوری باشد.

وی تاکید کرد: امروز به این هم افزایی ها نیاز داریم تا در مقابل تلاشهای  ناجوانمردانه امریکا برای ضربه زدن به مردم، اقتصاد،علوم و فناوری ایرانی بایستیم
دکتر معصومه ابتکار با اشاره به  دستاوردهای بزرگ جمهوری اسلامی در حوزه آموزش عالی افزود: رشد و شتاب علمی ایران در بعضی از سالها بر اساس شاخصه های بین المللی جزو رتبه های اول دنیا بوده و این دستاورد حاصل سرمایه گذاری دولتها، همت و تلاش اساتید، پژوهشگران و فارغ التحصیلان است.
معاون رئیس جمهور تشریح کرد: نقش زنان در موفقیتهای علمی غیر قابل انکار و پر رنگ است زیرا حضور و رشد بانوان در دانشگاهها چشمگیر و اغلب رشته ها به جزء مهندسی درصد  خانمها بیشتر از  آقایان است.
وی ادامه داد:اینها حاصل نگاه مثبت جمهوری اسلامی به حضور زنان در عرصه های مختلف داخلی و بین المللی است.
دکتر ابتکار بیان داشت: دستاوردهای دختران ایرانی نشان می دهدکه جوانان ما با امید فعالیت می کنند و این مسولیت های مارا سنگین تر و ضرورت ایجاد فضای کسب و کار و اشتغال جوانان را به ما گوشزد می نماید.
به گفته معاون رئیس جمهور در امور بانوان و خانواده علی رغم اینکه در زمینه علمی و فناوری پیشرفت داشتیم اما در زمینه اشتغال پیشرفت چندانی نداشتیم، اما رویکرد دولت حرکت بسمت کارآغرینی و اقتصاد دانش بنیان است و این امر مستلزم هم افزایی سازمانهای مرتبط و پیمانهایی که باهم ایجاد می کنند است.
رئیس سابق سازمان حفاظت از محیط زیست  با تمجید از طرح های رونمایی شده پارک علم و فناوری به صورت ویدئو کلیپ گفت: بخشی از این طرحها در زمینه محیط زیست  و بسیار ارزشمند است که نباید از آنها غافل شد، باید تلاش کنیم اقتصادی شوند.
این فعال سیاسی تحریمهای امریکا را  بر خلاف قوانین انسانی و بین المللی دانست  و بیان کرد: دشمن درصدد تاریک کردن ایجاد فضای یاس و ناامیدی در جامعه است و مردم ایران با همه تلاش  و فداکاری خودشان در مقابل آمریکا ایستاده اند و به لطف خداوند و پشتکار نخبگان در این جنگ اقتصادی سربلند و پیروز خواهند شد و موج امید و موفقیت و نشاط برای جامعه در عرصه های اقتصادی  و علمی فراهم خواهد شد.
ضمنا در ابتدای این جلسه دکتر محمد جواد آروین رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی  با خوش آمد گویی به معاون محترم رئیس جمهور و دکتر فاطمه سادات حسینی مدیر کل بانوان و امور خانواده استانداری کرمان به وضعیت تحصیلی و اشتغال زنان استان و دکتر مسعود ترکزاده ماهانی گزارشی از عملکرد پارک علم و فناوری و وضعیت زنان کارآفرین استان به معاون رئیس جمهور ارائه دادند.
درپایان جلسه معاون رئیس جمهور در امور بانوان و خانواده از نمایشگاه دستاوردهای بانوان پارک بازدید کردند.
 
اخبار مرتبط
نظرات شما