• پنج شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷ -
  • 21/02/2019

گفتگو
اقتصاد کرمان :ر دهه های اخیر ، در میان کشورهای منطقه ،عمان ، همواره بعنوان کشوری فارغ از دسته بندی ها و بلوک بندی های منطقه ای، بیش از هر بازیگری در خلیج فارس، توانسته است نقش برقرار کننده توازن در منطقه را ایفا کند . سیاست های مدبرانه این کشور، نه تنها ثبات را برای عمان به ارمغان آورده بلکه موجب افزایش همکاری های دو جانبه این کشور با سایر کشورهای منطقه در عرصه های مختلف گردیده است.
اقتصاد کرمان:از 1287هجری شمسی که اتاق کرمان با نام اولیه «مجلس تجارت» پا گرفت تا اسفند 1397 که انتخابات دوره نهم اتاق برگزار می شود راه دور و دراز و پر فراز و نشیبی طی شده است.
اقتصاد کرمان: در لیست 500 شرکت برتر سال ۹۷ شرکت های کرمانی در مجموع رتبه های بهتری را نسبت به دوره قبل این رتبه بندی ملی کسب کردند. به گزارش «اقتصاد کرمان» در رتبه‌بندی امسال و در جمع ۱۰ شرکت انتخاب شده به عنوان شرکت های پیشرو نام شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه گل گهر و شرکت معدنی و صنعتی گل گهر به چشم می خورد. معیار اصلی در انتخاب شرکت‌های پیشرو تغییر رتبه فروش شرکت‌های فهرست صد شرکت برتر طی چهار سال اخیر بوده است.
پرونده
اقتصاد کرمان: برگزاری نمایشگاه صنعت ساختمان و صنایع وابسته در شرایط پیچیده ای که این صنعت با آن روبرو است کار دشواری است که تنها از یک مجری با سابقه در عرصه نمایشگاهی بر می آید. با مهدیه علی احمدی پور مدیرعامل شرکت نمایشگاه ها و همایش های «هفتواد» و مجری نمایشگاه شانزدهم صنعت ساختمان کرمان گفت و کو کرده ایم تا از شرایط برگزاری نمایشگاه صنعت ساختمان بیشتر آگاه شویم:
اقتصاد کرمان: نمایشگاه صنعت ساختمان در حالی به شانزدهمین دوره برگزاری خود در کرمان می رسد که مسیر پرفراز و نشیبی را پشت سر گذاشته است تا به شرایط نسبتا مطلوب و استاندارد فعلی در سایت نمایشگاه های جنوبشرق برسد. با امید فدایی مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی جنوبشرق که در تمام سال های گذشته شاهد پاگرفتن و تحول نمایشگاه صنعت ساختمان بوده است گفت و گو کرده ایم که در ادامه می خوانید:
نظرسنجی
به نظر شما فوریت های اقتصادی استان کرمان برای سال 98 کدام مورد است؟
اشتغال
تکمیل طرح های ناتمام
بهبود محیط کسب و کار
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمان گفت: می توان با ساخت کلیپ های چند دقیقه ای ظرفیت و قابلیت های این استان را در پروازهای داخلی و خارجی، قطارهای مسافربری و اتوبوس های بین شهری معرفی کرد.
1397/12/01 11:05
قائم مقام کمیته امداد استان کرمان اعلام کرد:
قائم مقام کمیته امداد امام خمینی(ره) استان کرمان گفت: در راستای رویکرد حمایتی ستاد کنگره 6 هزار و 500 شهید استان کرمان ساخت 746 واحد مسکونی برای افراد تحت پوشش کمیته امداد با همکاری سپاه و ستاد کنگره شهداء آغاز شده که تعدادی از واحدها 50 تا 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارند و امیدواریم تا شهریورماه 98 به اتمام برسند.
1397/11/30 12:49
معاون برنامه ریزی شرکت توزیع برق شمال استان کرمان گفت: 328 نیروگاه خورشیدی در حوزه شمال این استان با توان تولیدی 6 هزار و 167 کیلووات به بهره برداری رسیده است.
1397/11/30 12:23
مدیرعامل شرکت صنعتی معدنی گل‌گهر سیرجان گفت:
ناصر تقی زاده گفت: عملیات اجرایی ساخت راه آهن سیرجان به کرمان با حضور معاون وزیر نیرو و جمعی از مسئولان در سیرجان آغاز شد.
1397/11/30 11:35
رئیس اداره نظارت بر راههای روستایی جنوب کرمان خبر داد:
رئیس اداره نظارت بر راههای روستایی اداره کل راه و شهرسازی جنوب کرمان گفت: عملیات اجرایی ساخت پل بزرگ کلجک در محور نرگسان شهرستان عنبرآباد به منظور برقراری بهتر ارتباط پنج روستای این شهرستان آغاز شد.
1397/11/29 14:03
مدیرکل استاندارد استان کرمان خبر داد:
مدیرکل استاندارد استان کرمان گفت: طی یک سال گذشته با راه اندازی چرخه صادرات در جیرفت، پنج هزار تن خرما از منطقه جنوب کرمان به کشورهای مختلف صادر شد.
1397/11/29 13:51
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان اعلام کرد:
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان گفت: تقریبا حقوق و عیدی کارکنان به جز اسفندماه تا پایان بهمن ماه پرداخت شده و حقوق بهمن ماه امروز و فردا پرداخت می شود.
1397/11/27 14:36
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان گفت: جمعیت هلال احمر استان کرمان دارای بیش از ۴۰ هزار نیروی داوطلب، جوان و امدادگر است و تا کنون با حضور آنان اقدامات و خدمات موثر و شایانی انجام شده است
1397/11/29 13:21
با پیگیری های انجام شده توسط دکتر پورابراهیمی و تشکیل نشست با حضور معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، رئیس سازمان توسعه تجارت ایران، معاون وزیر جهاد کشاورزی و مدیرعامل شرکت مادرتخصصی بازرگانی دولتی ایران، مدیران عامل بانکهای ملی و سپه و نیز مدیران شرکت روغن نباتی گلناز، توافقاتی در زمینه راه اندازی مجدد این کارخانه در آینده نزدیک انجام شد.
1397/11/29 13:10
رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: شورای حفظ حقوق بیت المال با تاکید بر اجرای درست وظایف دستگاه های متولی گام های  موثری در استان به ویژه در حوزه منابع آبی و حفظ و صیانت از آن برداشته است
1397/11/28 21:02
با حضور رییس جمهوری در سیرجان افتتاح می شود:
مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر گفت: رییس جمهوری فردا (دوشنبه ) به منظور افتتاح 16 پروژه صنعتی و معدنی به منطقه گل گهر سیرجان در جنوب غربی استان کرمان سفر می کند.
1397/11/28 11:47
پیشخوان " اقتصاد کرمان "
پیشخوان " روزنامه های اقتصادی "
سازمان آگهی‌ها: 2-32474271