• چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ -
  • 27/05/2020

۱۰ خرداد ماه به عنوان آخرین مهلت برای ثبت نام وام یک میلیون تومانی اعلام شد.سخنگوی ستاد تسهیلات حمایتی کرونا اظهار داشت: ۲۰ میلیون و ۱۸۴ هزار و ۳۶۸ خانوار یارانه بگیر از مجموع ۲۴ میلیون و ۲۰۰ هزار خانوار، وام یک میلیون تومانی دریافت کردند.
نرخ تورم نقطه‌به‌نقطه در اردیبهشت ماه سال جاری نسبت به ماه قبل ۱٫۲ درصد افزایش داشته و به ۲۱ درصد رسیده، بنابراین نرخ تورم پس از چهار ماه بالاخره روند افزایشی به خود گرفته است.
حدود ۱۷روز از آزادسازی سهام عدالت گذشته است و مشمولان فرصت دارند تا هشتم خردادماه در مورد نحوه مدیریت خود، تصمیم بگیرند. بر این اساس در این گزارش سعی شده است به سوالات سهام داران درمورد آزادسازی سهام عدالت پاسخ داده شود.
سخنگوی آزادسازی سهام عدالت گفت: حدودا در تاریخ ۸ خردادماه سال جاری بعد از مشخص شدن تعداد واقعی سهامدارانی که روش مستقیم و غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند، در اطلاعیه‌ای تاریخ مراجعه افراد به سامانه‌ها برای فروش سهام عدالت اعلام خواهد شد.
پس از گذشت یک هفته از آغاز آزادسازی سهام عدالت، ابهامات سهامداران در انتخاب روش صحیح هنوز ادامه دارد و به دنبال پاسخ دو سوال درباره بهترین روش و ارزش واقعی هر سهم هستند.
علی‌رغم پیشرفت تکنولوژی در بسیاری از کشورها، سهم فروشگاه‌های آنلاین برای فروش مواد غذایی در مقایسه با فروشگاه‌های فیزیکی کم است. گزارش‌ها نشان می‌دهد مردم کره جنوبی تمایل بیشتری برای خریداری مواد غذایی به‌شکل آنلاین دارند.
فاصله تورم نقطه ای میان دهک ها هم در اسفند 98، 4.9 درصد بود که در فروردین ماه به 7.2 درصد رسیده است. در فروردین ماه نرخ تورم نقطه ای دهک اول 16.3 درصد و نرخ تورم نقطه ای دهک دهم 23.5 درصد بوده است.
در بین دهک‌های جامعه در فروردین ماه امسال، دهک‌های پایین و کم‌درآمد بیشترین تورم ماهانه را داشته‌اند به طوری که بیشترین تورم ماهانه با ۲٫۷ درصد به دهک اول و کمترین تورم ماهانه نیز با ۱٫۷ درصد به دهک دهم تعلق دارد.
بیشترین رشد قیمت خوراکی در ماه اسفند سال گذشته مربوط به پرتقال بوده که نسبت به ماه قبل بیش از ۱۹ درصد افزایش داشته و متوسط قیمت هر کیلوگرم آن از ۵۷۰۰ تومان به بیش از ۶۸۰۰ تومان رسیده است.
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت معدن و تجارت استان از فراهم شدن شرایط برای فروش میوه شب عید با قیمت تنظیم بازار در کرمان خبر داد.
اقتصاد خانواده تنها محدود به خانواده‌های مرفه و ثروتمند نیست. این علم برای اقشار کم‌درآمد که اتفاقا دخل و خرجشان همخوانی ندارد کاربرد‌های بیشتری خواهد داشت.
بررسی‌های میدانی نشان از آن دارد که افزایش قیمت کاهو در روزهای گذشته به واسطه کاهش عرضه به دلیل افزایش حجم صادرات این محصول به کشورهای همسایه بوده است.
رییس انجمن صنفی مرغ گوشتی ایران گفت: با توجه به اینکه در حال حاضر قیمت تمام شده هر کیلوگرم مرغ برای مرغداران درب مرغداری ۹۵۰۰ تومان است، قیمت منطقی آن برای مصرف کننده نباید کمتر از ۱۳۰۰۰ تا ۱۳۵۰۰ تومان باشد.
صفحه 1