• سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ -
  • 20/04/2021

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در حالی زمان برگزاری انتخابات شرکت‌ها را ۱۸ اردیبهشت ماه اعلام کرده که اشکالات قبلی به روند برگزاری انتخابات که منجر به تعویق افتادن آن شده بود همچنان به قوت خود باقی است.
مدیریت توسعه بازار مشتقه بورس کالای ایران با صدور اطلاعیه ای زمان انجام فرآیند تحویل قراردادهای آتی پسته سررسید فروردین ماه ۱۴۰۰ را اعلام کرد.
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در یک نشست خبری با اشاره به اینکه حدود ۳۰ میلیون نفر از مشمولان سهام عدالت روش غیرمستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کرده‌اند، گفت: برای اجرای روش غیرمستقیم لازم است در هر استان شرکتی با دارایی سهام عدالت تشکیل شود.
افرادی که تمایل دارند به عضویت هیات مدیره شرکت های سرمایه گذاری استانی انتخاب شوند، تا تاریخ ۲۸ فروردین ماه فرصت دارند تا در سامانه ستان سازمان بورس و اوراق بهادار ثبت نام کنند. انتخابات هم از اواخر اردیبهشت تا اواسط خردادماه برگزار خواهد شد.
بررسی نرخ تورم در چهار دوره انتخابات قبلی نشان می‌دهد که در دو دوره وضعیت این شاخص بهبود پیدا کرده، در یک دوره ثابت بوده و در یک دوره رشد دو پله‌ای را تجربه کرده است...
مدیرعامل کرمانی بورس انرژی ایران با اشاره به آمار معاملات ثبت شده در کارنامه سال ۱۳۹۹ بورس انرژی و ثبت رکوردهای قابل توجه در این بخش، بورس انرژی را مناسب‌ترین گزینه برای کشف قیمت واقعی حامل‌های انرژی دانست.
در سومین هفته از آخرین ماه سال ۹۹، سرمایه‌گذاران در سه بازار مالی با زیان روبرو شدند این درحالی است که آمارهای بورس اوراق بهادار نشان می‌دهد شاخص بورس این هفته ۲٫۷ درصد رشد داشته است.
در روند معاملات هفته سوم اسفند، شاخص با یک روند صعودی از کانال یک میلیون و ۲۰۰ هزار عبور کرد و ارزش سهام عدالت در روند معاملات این هفته، سیر صعودی خوبی را ثبت کرد.
معاملات امروز بازار سهام در حالی به پایان رسید که برخلاف دو روز گذشته با حجم نسبتا بالایی از عرضه، شاخص یک روند نزولی را طی کرد و ارزش سهام عدالت کاهش یافت.
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: افرادی که سهام عدالت آن‌ها مبلغ 500 هزار تومان است سود سهام عدالت سال 98 آن‌ها حدود 200 هزار تومان است و افرادی که سهام عدالت یک میلیون تومانی دارند سودشان 2 برابر است.
مدیرعامل بورس کالای ایران گفت: با اتفاقاتی که اخیرا رخ داد همگان به این جمع بندی رسیدند که قیمت‌گذاری دستوری در بورس امکان پذیر نیست و در حال حاضر در بورس کالا، هیچ کالایی مشمول قیمت‌گذاری دستوری نیست.
بانک قرض‌الحسنه رسالت به دهک‌های کم درآمد وام ۱۵۰ میلیون تومانی خرید مسکن می‌دهد.اما نکته مهم این است که بازپرداخت وام ۶۰ ماهه و مبلغ اقساط آن ماهانه دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.
نگاهی به عملکرد صنایع ۳۸گانه بورسی در دومین هفته اسفند ۹۹ نشان می‌دهد در دومین افت متوالی شاخص سهام در مقیاس هفته، ۵ صنعت توانستند سهامداران خود را با سود بدرقه کنند..
چهاردهمین شعبه سوپرمارکت مالی ایران در کرمان افتتاح شد.رئیس اتاق بازرگانی کرمان، در آیین گشایش این طرح گفت: تاکنون بازار سرمایه در تامین مالی پروژه های استان کرمان فعالیت چندانی نداشته است....
در ماهی که گذشت همه‌ی بازارها سودده بودند اما طلای ۱۸ عیار با رشد ۱۸٫۵ درصدی بیشترین سود را نصیب سرمایه‌گذاران خود کرد و در مقابل بورس با رشد هفت درصدی کمترین رشد را داشت...
در شروع معاملات این هفته از بازار سهام ارزش سبد سهام عدالت ۱۱ میلیون تومان بود اما در جریان معاملات این هفته روندی نزولی داشت و به کانال ۱۰ میلیون تومان بازگشت...
انتقال تخفیف بیمه‌نامه شخص ثالث از بیمه‌گذار به خودروی مشابه مالک، والدین، همسر یا فرزندان بلاواسطه، از مصوبات مجلس و گام بلندی است که در قانون جدید بیمه شخص ثالث برداشته شده است.
در پایان معاملات روز شنبه بازار سهام ارزش سبد سهام عدالت رشد چشم‌گیری داشت و به کانال ۱۱ میلیون تومان بازگشت.
در هفته‌ای که گذشت همه‌ بازارها رشد کردند اما «سکه» با افزایش قیمت ۱٫۳ میلیون تومانی بیشترین افزایش قیمت را از آن خود کرد. سکه در آستانه ورود دوباره به کانال ۱۲ میلیون تومان قرار دارد...
شروع معاملات این هفته از بازار سهام با روند نزولی سهام عدالت همراه بود اما روند سبد سهام عدالت در هفته‌ای که گذشت صعودی بود و حدود ۶۰۰ هزار تومان رشد کرد...
صفحه 1 صفحه بعدی