• چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ -
  • 14/04/2021

شرکت جهان فولاد سیرجان طی سال قبل توانست ظرفیت تولید شمش خود را به مرز ظرفیت اسمی‌برساند. محمد عباسلو، معاون بهره‌برداری شرکت جهان فولاد سیرجان با اشاره به این مطلب که ظرفیت اسمی‌کارخانه ذوب و ریخته‌گری معادل یک‌میلیون و ۵۰ هزار تن است، گفت: در سال ۹۹ معادل ۸۷۲ هزار تن شمش تولید شده که نسبت به سال ماقبل رقم تولید شمش افزایش ۵/ ۲ برابری را نشان می‌دهد.
در میان خودروسازان بخش خصوصی شرکت مدیران خودرو که تولید محصولات برند چینی چری را در دستور کار دارد با تولید ۳۰ هزار و ۹۸۲ دستگاه از انواع محصولات حاضر در سبد محصولاتی خود توانسته در صدر‌جدول تولید خودروسازان خصوصی قرار گیرد. این خودروساز طی سال ۹۹ رشد تولیدی بیش از ۱۲۳ درصدی را محقق کرده است...
الزام صادرکنندگان برای عرضه ارز در سامانه نیما برداشته شد. براساس شیوه‌نامه جدید رفع تعهد ارزی، صادرکنندگان می‌توانند تمام ارز صادراتی خود را از طریق واردات در مقابل صادرات خود و واردات در مقابل صادرات غیر به چرخه اقتصادی کشور تزریق کنند.
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در حالی زمان برگزاری انتخابات شرکت‌ها را ۱۸ اردیبهشت ماه اعلام کرده که اشکالات قبلی به روند برگزاری انتخابات که منجر به تعویق افتادن آن شده بود همچنان به قوت خود باقی است.
طبق نظرسنجی انجام شده از بنگاه‌های اقتصادی کشور، شاخص مدیران خرید برای کل اقتصاد ایران در اسفندماه 99، 54.73 به‌دست‌آمده است که نسبت به بهمن‌ 99 افزایش داشته و فعالان اقتصادی بخش خصوصی طی 18 ماه گذشته از ابتدای شروع طرح در بخش کل اقتصاد، بیشترین میزان این شاخص را ثبت کرده‌اند.
در این سال‌ها آنچه تولید را رنج داده، موانع بسیار زیادی بوده که به واسطه صدور بخشنامه‌های آنی و تصویب قوانین مزاحم، عدم اجرای صحیح قوانین، قیمت‌گذاری دستوری، بروکراسی اداری و غیره ایجاد شده‌اند و در نهایت عدم ثبات اقتصاد را به دنبال داشته است...
سازمان مالیاتی برای حمایت از کسب‌وکارها در مقابل تبعات کرونا، بخشودگی جرائم قابل بخشش موضوع قانون مالیات‌های مستقیم و مالیات بر ارزش افزوده را ابلاغ کرد.
نمی‌دانم این چه حکمتی است که در دنیا اگر اتفاق بدی رخ دهد، کشور ما جزو اولین کشورهایی است که تحت‌تا‌ثیر عواقب منفی آن قرار می‌گیرد؛ اما اگر در مسیر بهبود قرار گیرد، کشور ما جزو آخرین کشورهایی است که در مسیر بهتر شدن گام برمی‌دارد...
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: تاکنون در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان حدود ۸ هزار واکسن نوبت اول و هزار و ۷۰۰ نفر واکسن نوبت دوم را دریافت کرده اند.
با اعلام رسمی دبیرخانه اینوتکس ۲۰۲۱، مهلت ثبت نام غرفه داران در دهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی نوآوری و فناوری تا ۲ اردیبهشت ماه تمدید شد.
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان در اولین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان در سال‌جاری، نرخ مشارکت اقتصادی بانوان در استان را بر اساس شاخص‌های مرکز آمار ایران در پاییز سال گذشته ۱۱,۹ درصد اعلام کرد و افزود این نرخ از متوسط کشور ۲.۲ واحد درصد کمتر است.
با توجه به فعالیت تعداد زیادی از استارت‌آپ‌های ایرانی در بخش‌هایی مثل خدمات و توزیع، بخش معدن عرصه‌ای خالی از چالش‌های حضور رقبای متعدد به نظر می رسد.
تولید و عرضه مسکن همیشه میان بخش خصوصی و دولتی گرفتار بوده است. البته که همیشه بخش زیادی از این بخش از اقتصاد برای بخش خصوصی بوده، اما بعد از بحران‌های اقتصادی، دولت هم به میدان آمد. مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارشی به عملکرد دولت در بخش تولید و عرضه مسکن پرداخته است.
مدیرعامل شرکت گاز استان کرمان گفت: از ابتدای تاسیس این شرکت تاکنون 900 صنعت عمده و جزء در سراسر استان کرمان گازدار شده اند.
در هفتۀ چهل‌ودوم پویش «افتتاح» شهرداری کرمان با شعار «هر هفته یک افتتاح»، از پنج دستگاه ماشین‌آلات سنگین شهرداری کرمان رونمایی و پروژۀ پیاده‌راه‌سازی میدان «توحید» (ارگ) و خیابان «تجلی» کرمان کلنگ‌زنی شد.
مدیریت توسعه بازار مشتقه بورس کالای ایران با صدور اطلاعیه ای زمان انجام فرآیند تحویل قراردادهای آتی پسته سررسید فروردین ماه ۱۴۰۰ را اعلام کرد.
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در یک نشست خبری با اشاره به اینکه حدود ۳۰ میلیون نفر از مشمولان سهام عدالت روش غیرمستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کرده‌اند، گفت: برای اجرای روش غیرمستقیم لازم است در هر استان شرکتی با دارایی سهام عدالت تشکیل شود.
متولیان صنعتی وعده مشوق‌های جدید برای توسعه متوازن صنعتی و حمایت از سرمایه‌گذاران در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور می‌دهند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به اینکه هیچ منطقه ای در استان کرمان در وضعیت آبی کرونایی قرار ندارد، ادامه داد: متاسفانه شهرستان های کرمان، زرند، کوهبنان، رفسنجان، شهربابک، سیرجان، بافت و بم در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند.
افرادی که تمایل دارند به عضویت هیات مدیره شرکت های سرمایه گذاری استانی انتخاب شوند، تا تاریخ ۲۸ فروردین ماه فرصت دارند تا در سامانه ستان سازمان بورس و اوراق بهادار ثبت نام کنند. انتخابات هم از اواخر اردیبهشت تا اواسط خردادماه برگزار خواهد شد.
صفحه 1 صفحه بعدی