• یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ -
  • 20/09/2020

مهندس خطیبی در معارفه مدیرعامل فولاد بافت،خبر داد

تولید ماهانه«فولاد بافت» به ۶۹ هزار تن می‌رسد

مدیرعامل شرکت گسترش صنایع و معادن ماهان در جلسه معارفه مدیرعامل شرکت احیا استیل بافت،گفت: ظرفیت اسمی تولید سالانه کارخانه فولاد بافت ۸۰۰ هزار تن است که به رکورد فوق العاده تولید ماهانه ۶۹ هزار تن در مهرماه خواهد رسید.

مهندس صادق جاهد خطیبی بیان کرد: بالغ‌ بر ۱۳۰ میلیون یورو سرمایه‌گذاری در فاز اول کارخانه انجام‌ شده است و ۲۴۵ نفر اشتغال مستقیم دارد و با پیمانکارهایی که در فاز اول مشغول هستند بالغ‌ بر ۸۰۰ نفر مشغول به کار هستند که از نیروی بومی استفاده ‌شده است.

مدیرعامل شرکت گسترش صنایع و معادن ماهان با اشاره به اینکه نباید خام‌فروشی انجام شود، گفت: افتتاح رسمی فاز یک و کلنگ زنی فاز دوم کارخانه که شامل واحد گندله‌سازی با ظرفیت ۲.۵ میلیون تن و واحد بریکت سازی با ظرفیت ۸۰۰ هزار تن که کارهای ابتدای قرارداد انجام‌ شده است و منتظر هستیم سازمان برنامه‌ و بودجه مجوز نهایی فاینانس را به بانک عامل که بانک صنعت و معدن است اعلام کند.خطیبی تصریح کرد: قول داده‌اند که این ماه اتفاق خواهد افتاد و به‌محض اینکه اتفاق بیفتد فاز دوم را با حضور مقامات کشوری کلنگ‌زنی خواهیم کرد و امیدوار هستیم با راه‌اندازی فاز دوم حدوداً ۷۰۰ نفر به شکل مستقیم اشتغال ایجاد کنیم و غیرمستقیم بالغ ‌بر هفت هزار نفر مشغول به‌کار خواهند شد.

مدیرعامل شرکت گسترش صنایع و معادن ماهان درخصوص سورنا زمانیان مدیرعامل جدید شرکت احیا استیل بافت گفت: دکترزمانیان ازافراد خبره وسختکوش دراین زمینه است وازسال ۱۳۹۵ تاکنون دراین کارخانه حضورداشته و به ثمررسیدن امروز این کارخانه، مدیون تلاش های ایشان است .وی افزود :زمانیان برنامه های زیادی برای توسعه این کارخانه دردست اجرا دارد و امید است که راه اندازی فاز دوم کارخانه زمینه توسعه فراگیرتری را درمنطقه فراهم نماید.

خطیبی درخاتمه سخنانش ازقرارگاه سازندگی خاتم الانبیا وکلیه مدیران ومسئولان شهرستان واستان کرمان قدردانی وتشکرکرد وگفت :اگرهمکاری مجدانه ومسئولانه این عزیزان نبود قطعا این کارخانه به سرانجام نمی رسید و جا دارد که ازهمه این عزیزان قدردانی نمایم.

دراین مراسم ابتدا مهندس پژمان رئیس اداره صمت بافت ضمن اظهارخوشحالی ازراه اندازی کارخانه تولید آهن اسفنجی بافت اظهارداشت :احداث این کارخانه وراه اندازی آن زمینه بسیارمناسبی برای شکوفایی ظرفیت های نهفته منطقه است که این مهم توسط گروه مالی گردشگری به مرحله اجرادرآمده است.وی افزود : امروزخوشحالیم که تعدادزیادی ازجوانان مستعد ومتخصص منطقه شاغل شده اند واین اشتغال پایدار تاثیرات شگرف دیگری دراقتصادمنطقه نیزداشته است.

بنابه این گزارش درخاتمه این مراسم حکم مدیریت عاملی زمانیان توسط سرهنگ قلندری ازفرماندهان سپاه بافت به نمایندگی ازقرارگاه سازندگی خاتم الانبیا و دکترافشارمعاون سیاسی وامنیتی فرمانداربافت به وی اعطا شد.

اخبار مرتبط
نظرات شما