• سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ -
  • 11/08/2020

با حضور استانداران کرمان و آذربایجان شرقی؛

نمایشگاه توانمندی های استان کرمان در تبریز گشایش یافت

با حضور استانداران کرمان و آذربایجان شرقی؛ نمایشگاه توانمندی های استان کرمان در تبریز به مدت ۴ روز آغاز به کار کرد. محمدجواد فدایی استاندار کرمان در افتتاح نمایشگاه توانمندی های استان با ارزشمند خواندن برگزاری این نوع نمایشگاه ها در سطح کشور، تصریح کرد: در کشور ظرفیت ها و امکانات بسیار خوبی وجود دارد که برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی در شناسایی این ظرفیت ها و آشنایی پتانسیل های سایر استان های کشور موثر خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه برگزاری نمایشگاه های توانمندی های استان ها در حل بسیاری از مشکلات و امر توسعه کشور موثر خواهد بود افزود: استان کرمان در بخش های مختلف گردشگری، معدنی، صنعتی، کشاورزی و ... دارای ظرفیت ها و پتانسیل های بسیار خوبی است و تلاش می کنیم که این ظرفیت ها را با سایر استان های کشور به اشتراک گذاشته و در این راستا از سرمایه گذاران آذربایجان شرقی برای حضور در استان کرمان دعوت می کنیم.
استاندار کرمان با بیان اینکه استان های کرمان و آذربایجان شرقی در حوزه معدنی و صنایع معدنی وجوه مشترکی دارند که می تواند زمینه همکاری طرفین را فراهم کند تصریح کرد: در حوزه معدن در استان کرمان تاکنون 6 میلیارد تن ذخیره قطعی و 42 نوع ماده معدنی شناخته شده ضمن آنکه سالیانه 90 میلیون تن ماده معدنی در استان کرمان تولید می شود.
فدایی با اشاره به تولید 1705 میلیون تن گندله و 240 هزار تن کاتد در سال در استان کرمان افزود: استان کرمان به لحاظ شاغلین در حوزه معدن، ارزش تولیدات مواد معدنی و میزان استخراج مواد معدنی رتبه اول را در کشور به خود اختصاص داده است که این موضوع می تواند زمینه حضور سرمایه گذاران استان آدربایجان شرقی در دیار کریمان را فراهم کند.
عالی ترین مقام اجرایی دولت در استان کرمان در بخش دیگری از صحبت های خود در مراسم افتتاح نمایشکاه توانمندی های استان کرمان در تبریز به حوزه گردشگری استان کرمان نیز گریزی زد و گفت: در حوزه گردشگری، استان کرمان با ثبت 650 اثر ملی و 7 اثر ثبت جهانی یکی از نقاط مهم کشور برای حضور گردشگران داخلی و خارجی است.
وی با بیان اینکه بازرگانان استان آذربایجان شرقی می توانند به تولیدات استان کرمان کمک کرده و در این راستا آماده هرگونه همکاری با سرمایه گذاران هستیم ادامه داد: به لطف فعال بودن پنجره واحد سرمایه گذاری در استان کرمان هم اکنون مجوزهای سرمایه گذاری در این استان ظرف مدت 2 هفته صادر می شود و امیدواریم بتوانیم با افزایش سرمایه گذاری های این چنینی، مشکل اشتغال کشور را حل کنیم.
فدایی با بیان اینکه این امکان فراهم است که نیازهای استان های مختلف توسط استان دیگری حل شود که این مهم نیز به امر توسعه استان ها و در نتیجه کشور کمک شایانی خواهد کرد خاطر نشان کرد: امیدواریم این نمایشگاه شروعی برای فعالیت های بعدی بوده و شاهد توسعه روز افزون کشور باشیم.
محمدرضا پورمحمدی استاندار آدربایجان شرقی نیز در این مراسم با ابراز خرسندی از برگزاری این نمایشگاه، تصریح کرد: کشور ما در عرصه های مختلف، ظرفیت های بسیاری خوبی دارد که متاسفانه خیلی از این توانمندی های برای سایر نقاط کشور ناملموس و پنهان باقی مانده است که برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی می تواند بستری است برای معرفی این ظرفیت ها و پتانسیل ها باشد.

وی با تاکید بر اینکه باید توانمندی‌های خودمان را در شرایط امروز کشور، به خوبی نشان دهیم اظهار کرد: معرفی این توانمندی های می تواند در راستای خودکفایی کشور در بخش های مختلف موثر باشد و امیدواریم این گونه نمایشگاه‌ها بستری برای افزایش سرمایه گذاری در بخش های مختلف و در نتیجه رونق تولید و پویایی اقتصاد کشور شود.
تفاهم نامه همکاری خانه های صمت کرمان و تبریز
همزمان با نمایشگاه توانمندی های استان کرمان در تبریز و در اولین روز این نمایشگاه ،تفاهم نامه همکاری میان خانه های صنعت،معدن و نجارت استان کرمان و استان آذربایجان شرقی به امضای روسای این دو تشکل رسید.
گفتنی است نخستین نمایشگاه توانمندی های استان کرمان در زمینه های کشاورزی، صنعت و معدن، بازرگانی، خودروسازی، گردشگری، صنایع فولاد، مس و صنایع دستی در سالن شهریار نمایشگاه بین المللی تبریز به مدت پنج روز دایر است.
اخبار مرتبط
نظرات شما