• سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ -
  • 11/08/2020

4 برداشت از کارنامه علیرضا رزم حسینی؛

راه ناتمام

اقتصاد کرمان: علیرضا رزم حسینی را می توان پدیده مدیریت اجرایی ارشد استان کرمان دانست چه اینکه او در زمان پذیرش مسئولیت، چهره گمنامی بود که تعلقی به هیچ یک از جریان‌های سیاسی شناخته شده نداشت. او یکباره ظهور کرد و به سرعت به صدر خبرهای استانی راه یافت، طرح‌های نو در انداخت، به رهایی خود از تعلق‌های سیاسی مباهات کرد، به انتساب خود به چهره‌ای کاریزماتیک همچون سردار سلیمانی فخر فروخت، فصلی نو پیش روی توسعه استان کرمان گشود، در کوتاه مدت، اجماعی شگفت میان همه گروه ها و جریان ها در مسیر همراهی با توسعه و تحول در کرمان، ایجاد کرد و با پاک کردن خاطره مدیریت ناموفق 3 استاندار غیربومی پیش از خود، ضعف‌های کرمان و کرمانی را با صدای بلند و لهجه غلیظ کرمانی فریاد زد.

اقتصاد کرمان: علیرضا رزم حسینی را می توان پدیده مدیریت اجرایی ارشد استان کرمان دانست چه اینکه او در زمان پذیرش مسئولیت، چهره گمنامی بود که تعلقی به هیچ یک از جریان‌های سیاسی شناخته شده نداشت.
او یکباره ظهور کرد و به سرعت به صدر خبرهای استانی راه یافت، طرح‌های نو در انداخت، به رهایی خود از تعلق‌های سیاسی مباهات کرد، به انتساب خود به چهره‌ای کاریزماتیک همچون سردار سلیمانی فخر فروخت، فصلی نو پیش روی توسعه استان کرمان گشود، در کوتاه مدت، اجماعی شگفت میان همه گروه ها و جریان ها در مسیر همراهی با توسعه و تحول در کرمان، ایجاد کرد و با پاک کردن خاطره مدیریت ناموفق 3 استاندار غیربومی پیش از خود، ضعف‌های کرمان و کرمانی را با صدای بلند و لهجه غلیظ کرمانی فریاد زد.
از حق نگذریم روزهای پرکاری را بنا به میل و خواسته خود در کرمان گذراند اما همانگونه که یکباره به چهره تبدیل شد به ناگاه هم عزم رفتن و کناره گیری کرد.
در باب استعفای رزم‌حسینی از استانداری کرمان هم آنگونه که پایگاه خبری گفتارنو گزارش داده، این استعفا سه شنبه هشتم خردادماه  مطرح شد. 
خبری که بلافاصله مورد توجه رسانه‌ها قرار می گیرد و با عبارتی همچون استعفای خردادی رزم حسینی که اشاره‌ای به استعفای سال گذشته او داشت مورد توجه واقع می‌شود. 
سپس ماجرای استعفای رزم حسینی هفتم خردادماه در نشستی در تهران مورد بررسی قرار می‌گیرد و پس از جلب رضایت یک چهره عالی‌رتبه موضوع استعفای رزم‌حسینی قطعی می‌شود. انتشار اخباری در خصوص استعفای رزم حسینی کافی بود تا سخنگوی مجمع نمایندگان استان به رسانه‌ها خبر دهد که رزم‌حسینی استعفا داده و وزیر کشور با استعفای او موافقت کرده است.  همزمان خبرهایی در خصوص انتصاب محمد جواد فدائی به عنوان سرپرست استانداری کرمان منتشر می‌شود. 
این خبر ابتدا از سوی منابع پارلمانی مورد تائید قرار می گیرد اما در نهایت حکم فدائی همزمان با استعفای رزم‌حسینی مورد قبول وزیر کشور واقع می شود.
از سویی دیگر همزمان با انتصاب سرپرست استانداری بازار شایعات انتخاب استاندار داغ می شود. شبکه‌های اجتماعی افراد زیادی را در این خصوص طرح می‌کنند. نام‌هایی که بعضا تعجب‌برانگیز هستند. این وضعیت تا لحظه انتشار این شماره «اقتصاد کرمان» کماکان ادامه دارد.
از چرایی و چگونگی «استعفای سال» می گذریم و از نگاه 4 کارشناس و صاحب نظر کرمانی کارنامه وی را مرور می کنیم...
اخبار مرتبط
نظرات شما