• یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ -
  • 07/03/2021

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان:

تاکنون موردی از کرونا در استان کرمان نداشته‌ایم

روز گذشته خبری مبنی بر تحت مراقبت قرار گرفتن دو فرد مشکوک به کرونا در استان کرمان در شبکه های مجازی منتشر شد که از سوی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان تکذیب شد.

دکتر "سید وحید احمدی طباطبایی" معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان در واکنش به این شایعه اظهار کرد: تاکنون موردی از کرونا ویروس جدید در استان کرمان گزارش نشده است و انتظار داریم مردم اخبار تایید شده را از منابع رسمی دریافت کنند.

به گزارش ایسنا، پیش از این نیز رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت تاکید کرده بود که مردم به شایعات مربوط به "کروناویروس" توجه نکنند و اخبار این بیماری را تنها از وزارت بهداشت پیگیری کنند.

براساس این گزارش، بیش از یک ماه است که ویروس تازه‌ای از خانواده ویروس‌های کرونا در جهان شیوع پیدا کرده است. منشاء این ویروس شهر «ووهان» چین بوده و تاکنون هزاران نفر را در چین و دیگر کشورهای جهان مبتلا کرده است. به‌تازگی چند مورد ابتلا به این ویروس در ایران نیز گزارش شده و موجب فوت چند ایرانی شده است. مهمترین عامل جلوگیری از انتشار این ویروس، پیشگیری عنوان شده است. در این اینفوگرافیک با توصیه‌هایی برای پیشگیری از ابتلا به این ویروس آشنا می‌شویم.

اخبار مرتبط
نظرات شما