• یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ -
  • 07/03/2021

مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی جنوبشرق،خبر داد

8 میلیارد ریال؛ زیان مستقیم تعطیلی نمایشگاه های استان

مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی جنوبشرق همزمان با آیین گشایش هشتمین نمایشگاه بین المللی معدن در گفت و گو با «اقتصاد کرمان» اظهار داشت: : در دوره چهارماهه اخیر، تقریبا پنج عنوان نمایشگاهی استان کنسل شد و ضرری بالغ بر هشتصد میلیون تومان به صورت مستقیم به ما وارد شد که با احتساب زیان بخش های مرتبط با صنعت نمایشگاهی استان، این رقم بسیار فراتر از عدد ذکر شده است.

امیرحسین سعید، اظهار داشت: تقویم نمایشگاهی امسال استان کرمان را با چهل عنوان نمایشگاه در بیست و پنج تاریخ در کارگروه توسعه صادرات استان و با همراهی خوب سازمان  صمت، اتاق بازرگانی و اصناف و معاونت اقتصادی استانداری کرمان به تصویب رسانده بودیم و پیگیری برای اجرای آنها نیز انجام شده بود که متاسفانه از اسفندماه با مهمان ناخوانده کرونا مواجه شدیم و به ناگاه همه فعالیت ها متوقف شد و آینده  نیز در هاله ای از ابهام قرار گرفت.
امیرحسین سعید گفت:با آرام تر شدن جو موجود و بهبود وضعیت استان، در اواخر اردیبهشت ماه سال جاری، تقاضای مجددی را به کارگروه توسعه صادرات استان برای برگزاری نمایشگاه ها ارایه دادیم که خوشبختانه در نشستی به ریاست استاندار محترم، برگزاری نمایشگاه های تخصصی از اواخر خردادماه به تصویب رسید که این مصوبه در ادامه به تایید ستاد استانی مبارزه با کرونا هم رسید.
مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی جنوبشرق افزود: نمایشگاه معدن، صنایع معدنی، فرآوری مواد معدنی و تجهیزات وابسته و همچنین نمایشگاه ماشین آلات راه سازی و معدنی به عنوان اولین نمایشگاه این دوره و  با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی،روز گذشته گشایش یافت و پس از آن هم برای اولین بار در استان کرمان نمایشگاه مدیریت بحران، امداد و نجات و پدافند غیرعامل را برگزار خواهیم کرد.
وی تاکید کرد:با توجه به تنوع معادن مختلف در سطح استان کرمان و وجود ظرفیت های عظیم معدنی در کرمان،این استان برای برگزاری نمایشگا ه معدن،بهترین انتخاب است چنانکه استقبال شرکت کنندگان در ادوار مختلف برگزاری این  نمایشگاه که به عنوان یک رویداد شاخص نمایشگاهی در سطح ملی شناخته شده، بر این نکته، مهر تایید می زند.
وی تصریح کرد:در تناسب با این شرایط، سطح انتظار از  برگزاری نمایشگاه معدن هم بالاست و انتظار می رود در این نمایشگاه، ارایه و تبادل خدمات فنی و مهندسی مورد توجه ویژه قرار گیرد و با توجه به شرایط تحریمی کشور،شرکت کنندگان بر روی ظرفیت های ساخت داخل متمرکز شوند.
 وی یادآور شد:به مجری نمایشگاه نیز در مورد  فراهم کردن زمینه حضور شرکت ها و صنایع بزرگ همزمان با صنایع کوچک و متوسط و قطعه سازان بومی تاکید کرده ایم.
مهندس سعید افزود:در نمایشگاه امسال و در راستای برگزاری یک نمایشگاه تخصصی در سطح مطلوب، شاهد تنوع شرکت کنندگان هستیم و تلاش خواهد شد بستر مناسبی برای تامین کنندگان و ارایه ظرفیت ها و توانمندی هایشان فراهم شود.
مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی جنوبشرق تصریح کرد:رویکرد و باور ما در مجتمع نمایشگاهی جنوبشرق این است که این مجموعه بایستی محور توسعه اقتصادی استان کرمان باشد. وی افزود:بر همین اساس برگزاری نمایشگاه های تخصصی در اولویت قرار دارد چرا که نمایشگاه های تخصصی به پویا شدن اقتصاد استان،کمک خواهد کرد.
وی تاکید کرد:ارزش هر رویداد نمایشگاهی بسته به خروجی و برآیند آن نمایشگاه و میزان قراردادهای منعقد شده واثرگذاری آن بر رشد اقتصادی استان است که با همین نگاه در سال جاری درصدد هستیم پس از برگزاری هر نمایشگاه تخصصی به کمک مشارکت کنندگان، گزارشی از قراردادها،توافقات و مبادلات صورت گرفته در جریان برگزاری نمایشگاه را ارایه دهیم تا بر مبنای آن بتوانیم برنامه ریزی دقیق تری برای توسعه فعالیت نمایشگاهی در استان داشته باشیم.
سعید افزود:برنامه برگزاری نمایشگاه های تخصصی استان در ادامه روند گذشته اعلام شده و با همراهی و هماهنگی استانداری،سازمان صمت و اتاق کرمان،برنامه ریزی برای برگزاری نمایشگاه های تخصصی با عناوین تازه مثل نمایشگاه خشکبار نیز در دستور کار قرار دارد.
مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی جنوبشرق یادآور شد:در مجتمع نمایشگاهی جنوبشرق همچنان با برخی محدودیت های زیر ساختی مواجهیم که در تلاشیم این محدودیت ها رفع شود و شرایط مطلوب تری با افزودن به فضای نمایشگاهی و ایجاد فضای فرهنگی و رفاهی و تفریحی در این مجموعه ایجاد شود.
وی با اشاره به زیان ناشی از کرونا به شرکت نمایشگاه های بین المللی جنوبشرق و صنعت نمایشگاهی استان،تاکید کرد:با توجه به تعدد مشاغل و بخش هایی که مرتبط با صنعت نمایشگاه هستند و از طرفی با توجه به اهمیت بالایی که تداوم فعالیت نمایشگاه ها در استان دارد لازم است تا مجموعه حاکمیتی استان به یاری این بخش بیاید تا بتوانیم به عنوان محور رشد و توسعه اقتصادی استان کرمان همچنان نقش آفرینی نماییم.
اخبار مرتبط
نظرات شما