• یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ -
  • 07/03/2021

پس از وقفه چهار ماهه و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی رخ داد

خروج «صنعت نمایشگاهی کرمان» از رکود

پس از یک وقفه چند ماهه بار دیگر چرخ‌های صنعت نمایشگاهی کرمان با برگزاری هشتمین نمایشگاه بین المللی معدن،صنایع معدنی،فرآوری مواد معدنی و تجهیزات وابسته با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به راه افتاد.فعالیت این صنعت فراگیر که پس از شیوع کرونا متوقف شده بود،می تواند بر تحرک و احیای دوباره بخش های مختلف اقتصادی استان، اثرگذار باشد و به آنها جانی دوباره ببخشد...

در واقع نمایشگاه بین المللی معدن که دیروز با حضور مدیران ارشد دولت و بخش خصوصی،مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس و رییس سازمان نظام مهندسی معدن ایران برگزار شد؛اولین گام بلند شرکت نمایشگاه های بین المللی جنوبشرق برای عبور از کرونا و رکودی که این ویروس ناشناخته به همه بخش های اقتصادی تحمیل کرد،بود که به نظر می رسد با همه محدودیت های کرونایی در سطحی مطلوب در حال برگزاری است.
پس از شیوع ویروس کرونا برخی از مشاغل جزو گروه‌های آسیب‌پذیر شناخته شدند و دولت بسته‌های حمایتی ویژه‌ای را برای کمک به آنها اختصاص داد. درخصوص صنعت نمایشگاهی با رایزنی‌هایی که با سرپرست وزارت صمت صورت گرفت، کمیته بررسی و مقابله با پیامدهای اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا، صنعت نمایشگاهی و شرکت‌های زیرمجموعه آن را جزو مشاغل آسیب دیده از کرونا محسوب کرد. با تصویب این پیشنهاد مجوزی از کمیته مذکور دریافت شد که به موجب آن، فعالان نمایشگاهی می‌توانستند با ارائه کد ملی از تسهیلات حمایتی بهره‌مند شوند.  به گفته دست‌اندرکاران صنعت نمایشگاهی تخصیص بسته حمایتی دولت می‌تواند باعث بازسازی کسب و کار ۳۳ هزار نفر از فعالان نمایشگاهی، ۴۵۰ شرکت غرفه‌ساز و بیش از ۱۰۰ مجری نمایشگاهی ‌شود. به اعتقاد ناظران، تخصیص بسته حمایتی دولت باعث خواهد شد کلیه مشاغل مرتبط با نمایشگاه‌ها مجددا فعال شوند.
تارنمای انگلیسی «اخبار نمایشگاهی» با انتشار گزارشی از نتایج یک بررسی خبر داده که بر اساس آن حدود نیمی از برگزارکنندگان بر این باورند ۶۰ تا ۱۰۰ درصد درآمد خود را بر اثر شیوع کرونا از دست داده‌اند. بر اساس نتایج این بررسی،‌ هم برگزارکنندگان و هم مراکز توافق دارند که بهبود صنعت نمایشگاهی مدت‌ها زمان لازم دارد.
اخبار مرتبط
نظرات شما