• دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ -
  • 30/11/2020

20 شرکت بزرگ بازار سرمایه معرفی شدند؛

شرکت ملی مس و گل گهر در جمع 5 شرکت برتر بورسی ایران

اسامی 20 شرکت بزرگ بورس و فرابورس ایران اعلام شد که بر اساس آن،شرکت «ملی صنایع مس» و «گل گهر» در جمع 5 شرکت برتر بورسی ایران قرار دارند و شرکت های«میدکو » و «گهرزمین» هم در میان برترین های فرابورس قرار گرفته اند.

شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) برای نخستین بار اسامی 20 شرکت بزرگ بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران را اعلام کرد.
بر این اساس صنایع پتروشیمی خلیج فارس با ارزش 539 هزار و 850 میلیارد ریال در صدر بزرگترین شرکت بورس تهران ایستاد و شرکت فولاد مبارکه اصفهان با 509 هزار و 340 میلیارد ریال و صنایع ملی مس ایران با 326 هزار و 274 میلیارد ریال در رتبه‌های دوم و سوم قرار دارند.
همچنین شرکت‌های سرمایه گذاری نفت و گاز پتروشیمی تامین، معدنی و صنعتی گل گهر، مخابرات ایران، پتروشیمی پارس، پالایش نفت اصفهان، گسترش نفت و گاز پارسیان و گروه مپنا در مکان‌های سوم تا دهم بزرگترین شرکت‌های بورسی ایستاده اند.
بر اساس این گزارش، پتروشیمی مارون با ارزش 310 هزار و 248 میلیارد ریال در صدر بزرگترین شرکت‌های فرابورسی قرار دارد و سنگ آهن گهر زمین با 202 هزار و 64 میلیارد ریال و تولید نیروی برق دماوند با 151 هزار و 524 میلیارد ریال در رده‌های بعدی قرار گرفتند.
پتروشیمی زاگرس، هلدینگ توسعه معادن و صنایع معدنی خاور میانه (میدکو)، ذوب آهن اصفهان، فولاد هرمزگان جنوب، پتروشیمی امیر کبیر و پالایش نفت شیراز نیز در مکان‌های سوم تا دهم برترین شرکت‌های فرابورسی ایستادند.

اخبار مرتبط
نظرات شما