printlogo


رییس جامعه حرفه‌ای هتلداران استان کرمان خبر داد
تعدیل ۴۳ درصد از نیروهای هتل‌های کرمان
تعدیل ۴۳ درصد از نیروهای هتل‌های کرمان
کد خبر: 2661
رییس جامعه حرفه‌ای هتلداران استان کرمان با بیان اینکه باید کرونازیستی را یاد بگیریم و در این شرایط کرونایی علی‌رغم همه محدودیت‌ها، کار و زندگی کنیم تاکید کرد: باید سفرهای هوشمند و مسئولانه با رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی را ترویج دهیم که قطعا با این نوع برنامه ریزی هتل‌ها از وضعیت بحرانی بیرون خواهند آمد.

جاوید سبحانی، با اشاره به شیوع کرونا و ایجاد محدودیت‌هایی که باعث شده هتل‌های استان کرمان روزهای بسیار سختی را سپری ‌کنند گفت: اشغال هتل‌های استان کرمان در این ایام حداکثر و در بهترین حالت به ۱۵ درصد رسیده است و در شهر کرمان نیز درصد اشغال هتل‌ها ۲۵ درصد است.

وی تعدیل نیروها را یکی از ناراحت‌کننده‌ترین موضوع این روزهای هتلداران استان کرمان دانست و بیان کرد: در طول ۷ ماه گذشته حدود ۴۳ درصد از نیروهای هتل‌های استان تعدیل شده‌اند و هتلداران روزگار بسیار سختی را به لحاظ اقتصادی سپری می‌کنند و اگر هتل‌ها این روزها باز هستند هیچ سودی نمی‌کنند و فقط برای حفظ نیروهایشان و روشن بودن چراغ هتلشان، باز می باشند.

رییس جامعه حرفه‌ای هتلداران استان کرمان با تاکید برآنکه اکنون هیچ هتلداری به دنبال سود نیست، تصریح کرد: متاسفانه دولت حمایت لازم را از هتلداران در این دوران انجام نداده است و فقط یک وام کارا بوده که به دلیل سود بالای آن مورد استقبال هتلداران قرار نگرفت و حدود ۵ درصد هتلداران از تسهیلات کارا استفاده کرده‌اند و انتظار می‌رفت تسهیلات با بهره کم به هتلداران داده می‌شد.

وی درباره اقدام هتل‌ها برای جذب مسافر در دوران کرونایی بیان کرد: تمرکز استان و کشور در حال حاضر تنها بر روی گردشگری داخلی است زیرا به دلیل شیوع کرونا گردشگری خارجی کاملا متوقف شده است و تنها گردشگری ورزشی و اداری، بیزینیسی و تجاری را داریم.

سبحانی افزود: گردشگری تفریحی به دلیل تبلیغات برای عدم سفرهای غیر ضروری تحت تاثیر قرار گرفته است اما ما معتقدیم که سفر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی و سفرهای هوشمند عامل شیوع کرونا نخواهند بود.

وی با بیان اینکه باید کرونازیستی را یاد بگیریم و در این شرایط کرونایی علی‌رغم همه محدودیت‌ها باید کار و زندگی کنیم تاکید کرد: باید سفرهای هوشمند و سفرهای مسئولانه با رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی را ترویج دهیم که قطعا با این نوع برنامه ریزی هتل‌ها از وضعیت بحرانی بیرون خواهند آمد.

رییس جامعه هتلداران حرفه‌ای استان کرمان از برنامه‌های استان کرمان برای پسا کرونا سخن به میان آورد و اظهار کرد: پس از پایان کرونا برای کادر بهداشت و درمان تحفیفات بسیار بالایی در نظر گرفتیم تا بتوانیم هم بخشی از گردشگری از دست رفته را ترمیم کنیم و هم خدمتی به کسانی که در این دوران سخت فداکارانه به مردم خدمت‌رسانی کرده‌اند، کرده باشیم.

وی تصریح کرد: در استان کرمان ۹۰ واحد اقامتی پذیرایی تحت پوشش جامعه حرفه‌ای هتلداران داریم که ۹۱۰ نفر در آنها تا قبل از شیوع کرونا مشغول به کار بودند که ‌متاسفانه با شیوع کرونا حدود ۳۰۰ نفر از آنها تعدیل شده اند.

لینک مطلب: http://eghtesadkerman.ir/News/item/2661