• چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ -
  • 20/03/2019

تلگرام نوشت
روال طبیعی اداره اقتصادی کشورها این است که عالی‌ترین مقام کشور، چشم‌انداز آرمانی را بیان می‌کند و اجزای پایین‌دستی حکومت می‌کوشند جامعه را به سوی آن چشم‌انداز آرمانی پیش ببرند. چنین چشم‌اندازی حد متعین ندارد و بر محور «امروز بهتر از دیروز و فردا بهتر از امروز» استوار است. تکلیف ابلاغ‌کننده چشم‌انداز، به محض ابلاغ ساقط می‌شود و تکلیف مجریان آغاز می‌شود.
گفتگو
اقتصاد کرمان: محمدرضا‭ ‬پورابراهیمی‭ ‬می‌گوید‭: ‬به‭ ‬دلیل‭ ‬محدودیت‌های‭ ‬منابع‭ ‬آبی،‭ ‬قطعاً‭ ‬محدودیت‌هایی‭ ‬که‭ ‬در‭ ‬فعالیت‌های‭ ‬بخش‭ ‬کشاورزی‭ ‬با‭ ‬آن‭ ‬روبه‌رو‭ ‬شده‌ایم‭ ‬افزایش‭ ‬می‌یابد‭ ‬بنابراین‭ ‬رفتن‭ ‬به‭ ‬سمت‭ ‬صنایع‭ ‬معدنی‭ ‬می‌تواند‭ ‬اولویت‭ ‬ما‭ ‬باشد‭. ‬در‭ ‬عین‭ ‬حال‭ ‬حوزه‭ ‬گردشگری‭ ‬هم‭ ‬ظرفیت‭ ‬بسیار‭ ‬مناسبی‭ ‬است‭ ‬که‭ ‬در‭ ‬کنار‭ ‬حوزه‭ ‬معادن‭ ‬می‌تواند‭ ‬در‭ ‬آینده‭ ‬استان‭ ‬نقش‭ ‬ایفا‭ ‬کند‭.‬
اقتصاد کرمان :ر دهه های اخیر ، در میان کشورهای منطقه ،عمان ، همواره بعنوان کشوری فارغ از دسته بندی ها و بلوک بندی های منطقه ای، بیش از هر بازیگری در خلیج فارس، توانسته است نقش برقرار کننده توازن در منطقه را ایفا کند . سیاست های مدبرانه این کشور، نه تنها ثبات را برای عمان به ارمغان آورده بلکه موجب افزایش همکاری های دو جانبه این کشور با سایر کشورهای منطقه در عرصه های مختلف گردیده است.
اقتصاد کرمان: در لیست 500 شرکت برتر سال ۹۷ شرکت های کرمانی در مجموع رتبه های بهتری را نسبت به دوره قبل این رتبه بندی ملی کسب کردند. به گزارش «اقتصاد کرمان» در رتبه‌بندی امسال و در جمع ۱۰ شرکت انتخاب شده به عنوان شرکت های پیشرو نام شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه گل گهر و شرکت معدنی و صنعتی گل گهر به چشم می خورد. معیار اصلی در انتخاب شرکت‌های پیشرو تغییر رتبه فروش شرکت‌های فهرست صد شرکت برتر طی چهار سال اخیر بوده است.
۲۲ تا ۲۹ اسفند ماه در فروشگاه‌های سراسر کشور
گروه اطلاع رسانی: جشنواره هفت روزه رفاه برای خرید نوروزی با نام «هفت سور» ۲۲ تا ۲۹ اسفند ماه در فروشگاه‌های سراسر کشور برگزار می‌شود.
1397/12/23 16:50
با رایزنی و پیگیری رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی رقم می خورد
با رایزنی و پیگیری رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و استاندار کرمان زمینه آغاز بکار دوباره شرکت روغن نباتی گلناز کرمان پس از تعطیلی سه ماهه این کارخانه که به دغدغه ای برای کارگران آن تبدیل شده بود بالاخره فراهم شد.
1397/12/16 01:47
جمع مبلغ فروش تجمیعی دو ماه اخیر شرکت در سال مالی جدید آن، به 233 میلیارد ریال رسیده است.
1397/12/02 00:21
برای جلوگیری از افزایش هزینه‌های مالی؛
هیات مدیره این شرکت تولید برق پیشنهاد افزایش سرمایه داد.
1397/12/02 00:13
با حضور رییس جمهوری در سیرجان افتتاح می شود:
مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر گفت: رییس جمهوری فردا (دوشنبه ) به منظور افتتاح 16 پروژه صنعتی و معدنی به منطقه گل گهر سیرجان در جنوب غربی استان کرمان سفر می کند.
1397/11/28 11:47
تقسیم سود ۱۰۰ ریالی/همکاری با جک و لیفان ادامه دارد
1397/12/02 12:50
تشریح دستاوردهای سال 96 و برنامه سال 97 در مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنایع مس شهید باهنر
مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنایع مس شهید باهنر با حضور اکثر سهامداران شرکت در محل سالن همایش‌های هتل بزرگ ارم برگزار شد. پس از تلاوت قرآن در این جلسه که گزارش هیات‌مدیره به صورت مصور برای سهامداران قرائت شد، آقای دکترامینی، مدیرعامل شرکت با ارائه گزارش هیات‌مدیره به تفصیل توضیحاتی را در خصوص عملکرد سال مالی ۹۶ به حاضران ارائه داد.
1397/12/02 11:20
ایران کشوری با منابع متعدد معدنی است، اما یافتن این منابع و چگونگی استخراج آن نیازمند اکتشافات گسترده و بنیادی است. علی‌اصغر پورمند، مدیرعامل شرکت هلدینگ توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو) معتقد است تامین مالی چنین اقدامی بدون سرمایه‌گذاری‌های سنگین امکان پذیر نیست و یکی از بهترین راه‌ها برای دستیابی به این هدف استفاده از منابع صندوق توسعه ملی است.
1397/12/01 22:10
علی عباسلو، مدیر عامل شرکت جهان فولاد سیرجان، مطرح کرد
سال‌هاست که بحران بی‌آبی در بسیاری از شهرهای ایران از جمله سیرجان باعث بروز مشکلات بسیار شده است. با این حال اما صنایع این شهر به فعالیت مشغولند. صنعت فولاد در سیرجان، یکی از مهم‌ترین صنایع این شهر محسوب می‌شود. برخی صنعتگران این منطقه علاوه بر کار صنعتی، به دنبال راه حلی برای کاهش میزان مصرف آب در واحد‌های تولیدی خود هستند. در این رابطه با مدیر عامل شرکت جهان فولاد سیرجان گفت‌‌وگو کرده‌ایم. علی عباسلو به این مهم اشاره دارد که صنایع باید در استفاده بهینه در مصرف تمام تلاش خود را بکار گیرند، چنانکه کارخانه‌های زیر مجموعه شرکت گل‌گهر تلاش خود را برای استفاده از آب دریا در مجموعه واحد‌هایی که در آینده قرار است افتتاح شوند، به‌کار بسته‌اند. شرح این گفت‌گو را در ادامه می‌خوانید.
1397/12/01 22:02
مدیرعامل گروه صنعتی قطعه گستر گفت: این گروه با بیش از ٢٠ سال سابقه در طراحی و تولید انواع قطعات لاستیکی صنایع معدنی کشور، در جهت ارتقای توان اجرایی و سطح تکنولوژی خود از حدود سه ماه پیش رایزنی‌هایی را با شرکت فونیکس آلمان شروع کرد و سرانجام موفق شد اطمینان این شرکت معظم را برای آغاز همکاری‌های استراتژیک جلب کند.
1397/12/01 14:02
پیشخوان " اقتصاد کرمان "
سازمان آگهی‌ها: 2-32474271