• سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ -
  • 16 July 2024

  • سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ -
  • 16 July 2024
قیمت سکه کاهشی شد؛

بازار طلا لرزید

قیمت طلای جهانی امروز ریزش قابل‌توجهی را تجربه کرد. در بازار داخلی ایران هم آن‌طور که سایت اتحادیه طلا و جواهر اعلام کرده قیمت طلا ۱۸ عیار و قیمت سکه امامی نوسان کاهشی را ثبت کرده‌اند...

در معاملات امروز (چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۴۰۲) مرکز مبادله ارز و طلای ایران، هر اسکناس دلار آمریکا باثبات نسبت به‌روز کاری قبل به ۴۲ هزار و ۹۲۱ تومان و حواله دلار نیز با نرخ ۳۹ هزار و ۷۰۹ تومان معامله می‌شود.
قیمت هر اسکناس یورو در مرکز مبادله ایران نیز با کاهش نسبت به‌روز کاری قبل به ۴۶ هزار و ۷ تومان و نرخ حواله یورو با افزایش به ۴۲ هزار و ۵۶۴ تومان رسیده است.
از سوی دیگر، اسکناس درهم امارات نیز باثبات قیمت نسبت به‌روز کاری گذشته ۱۱ هزار و ۶۸۷ تومان ارزش‌گذاری شده و نرخ حواله درهم نیز ۱۰ هزار و ۸۱۲ تومان است.
همچنین در صرافی ملی امروز قیمت خرید دلار آمریکا ۴۲ هزار ۴۹۲ تومان و قیمت فروش دلار آمریکا ۴۲ هزار و ۹۲۱ تومان اعلام شد. از سوی دیگر قیمت خرید یورو ۴۵ هزار و ۵۴۷ تومان و قیمت فروش یورو ۴۶ هزار و ۷ تومان است.
فارغ از بازار رسمی، نرخ دلار امروز در هرات با ۵۵ هزار و ۴۰۰ تومان بازگشایی شد و در زمان تدوین این گزارش بر روی ۵۵ هزار و ۴۵۰ تومان قرار گرفت. این در حالی است که روز قبل اسکناس آمریکایی در بازار یاد شده با ۵۵ هزار و ۱۰۰ تومان به کار خود خاتمه داده بود.
از بازار ارز که بگذریم امروز قیمت طلای جهانی ریزش قابل‌توجهی را ثبت کرد. در همین راستا قیمت طلا روز چهارشنبه به پایین‌ترین حد خود در دو ماه اخیر رسید و بیشتر به زیر سطح کلیدی ۲۰۰۰ دلار در هر اونس رسید، زیرا گزارش تورم قوی‌تر از حد انتظار در ایالات متحده باعث شد تا معامله‌گران شرط‌بندی را برای کاهش عمیق‌تر نرخ کاهش دهند. قیمت اونس طلا امروز تا ۱۹۸۶ دلار پایین آمد که پایین‌ترین حد خود از ۱۳ دسامبر است. لازم به ذکر است که قیمت طلا در روز سه‌شنبه حدود ۱.۴ درصد کاهش یافت که بزرگ‌ترین کاهش روزانه خود از ۴ دسامبر بوده است.
در زمان تدوین این گزارش به ۱۹۸۸.۰۵ دلار رسید و به پایین‌ترین حد خود از ۱۳ دسامبر رسید. قیمت طلا در روز سه‌شنبه حدود ۱.۴ درصد کاهش یافت که بزرگ‌ترین کاهش روزانه خود از ۴ دسامبر بوده است.
به گزارش اقتصادنیوز، از بازار جهانی طلا که بگذریم، طبق اعلام سایت اتحادیه طلا و جواهر قیمت طلا ۱۸ عیار امروز با ۲ میلیون و ۷۴۸ هزار و ۶۰۰ تومان به فروش رسید که در مقایسه با روز قبل نزدیک به ۱۶ هزار تومان ارزان شده است.
در کنار طلا ۱۸ عیار، قیمت سکه امامی هم ظهر امروز در سایت مذکور با ۳۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان معامله شد که در مقایسه با روز قبل ۵۰ هزار تومان کاهش را نشان می‌دهد .
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/10538
اخبار مرتبط
نظرات شما