• یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ -
  • 14 April 2024

  • یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ -
  • 14 April 2024
توافق استاندار با سازمان انرژی اتمی؛

تعیین تکلیف پهنه های معدنی بلوکه شده کرمان

استاندار کرمان در نشست شورای معادن استان کرمان گفت: تفاهم‌نامه ای با سازمان انرژی اتمی منعقد شده تا محدوده هایی که در اختیار این سازمان قرار دارد، تعیین تکلیف شوند...

محمد مهدی فداکار افزود: شرکتی با همکاری شرکت های بزرگ معدنی کرمان تشکیل شده است تا اکتشاف پهنه های معدنی در استان کرمان را انجام دهد.
وی بیان کرد: پروژه های محرومیت زدایی در استان کرمان با همکاری قرارگاه امام حسن‌مجتبی(ع) به ارزش ۱۰۰ همت انجام و در قبال بخشی از تامین مالی این طرح ها ۱۲ محدوده معدنی به این قرارگاه واگذار می شود.
استاندار کرمان تاکید کرد: عایدات و منافع این معادن به داخل استان وارد می شود و طرح های معدنی که بعد از ۲ بار مزایده بدون متقاضی می ماند طبق قانون واگذار و این واگذاری شخصی نیست و همه مردم استان از آن استفاده می کنند.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان در ادامه گفت: اجازه داده شده که هر معدن دار در کنار حوزه معادنی خود تجهیزات تولید برق خورشیدی را مستقر و از معافیت های مصوب استفاده کند که کمک زیادی به تولید برق کشور می شود.
مهدی حسینی نژاد افزود: طرح تامین برق فولاد راور با چند محدوده معدنی تداخل داشت که مصوب شده این طرح در مکان هایی که با این محدوده ها تداخل نداشته باشد اجرا شود.
به گزارش ایرنا،وی اظهار داشت: ۱۶ درصد از مساحت استان کرمان بلوکه سازمان انرژی اتمی است و توافق شده تا محدوده های معدنی را در قالب بسته های مشخص برای اکتشاف به این سازمان انرژی اتمی فرستاده و تعیین تکلیف شود.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/10572
اخبار مرتبط
نظرات شما