• شنبه ۷ خرداد ۱۴۰۱ -
  • 28 May 2022

  • شنبه ۷ خرداد ۱۴۰۱ -
  • 28 May 2022
عرضه ۱۰ هزار تن گندله سنگ‌آهن؛

اقبال بلند فولاد بوتیای ایرانیان در بورس کالا

شرکت فولاد بوتیای ایرانیان از زیرمجموعه های هلدینگ میدکو روز دوشنبه ۸ آذر ماه ۱۰ هزار تن گندله سنگ آهن خود را در تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران عرضه کرد و آمارهای معاملاتی گویای اقبال بلند این شرکت در نخستین عرضه در بورس است.

۹ هزار تن از این محموله در تابلو معاملات فروخته شد و هزار تن نیز در سامانه معاملاتی مچینگ مورد دادوستد قرار گرفت. محموله مذکور در قیمت پایه یعنی ۳۷ هزار و ۲۰۹ ریال در هر کیلوگرم به فروش رسید.
گفتنی است، گندله سنگ آهن شرکت فولاد بوتیای ایرانیان در تاریخ ۶ مهر ماه سال جاری و پس از بررسی مدارک و مستندات در سیصد و دوازدهمین جسه کمیته عرضه بورس کالای ایران پذیرش شده بود. این شرکت از زیرمجموعه های هلدینگ میدکو است.
از ابتدای سال جاری پذیرش های گندله با محصول گل گهر آغاز شد و این شرکت پس از چادرملو که کنسانتره و سنگ آهن دانه بندی خود را در بورس پذیرش کرده بود، کنسانتره و گندله خود را برای عرضه در تالار صنعتی بورس کالا پذیرش کرد.
سپس شرکت های دیگری همچون مادکوش، صبانور، زرند ایرانیان، فولاد سیرجان ایرانیان، گهر زمین، اپال پارسیان سنگان، آهن اسفنجی اردکان و سنگ آهن مرکزی ایران گندله خود را در بورس پذیرش کردند تا از مکانیزم شفاف عرضه و تقاضا برای کشف قیمت محصولات خود استفاده کنند.
بررسی آماری نشان می دهد از ابتدای سال تاکنون درمجموع ۷۱۶ هزار تن گندله شرکت های صنعتی و معدنی اپال پارسیان سنگان، فولاد سیرجان ایرانیان، معدنی و صنعتی گل گهر، فولاد بوتیای ایرانیان و سنگ آهن گهر زمین در تالار مذکور مورد معامله قرار گرفته است.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/4030
اخبار مرتبط
نظرات شما