• دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱ -
  • 04 July 2022

  • دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱ -
  • 04 July 2022
«ومعادن» به سمت عناصر کمیاب می‌رود

سرمایه گذاری در صنعت سرب و روی در کوهبنان

یکی از برنامه‌های سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات، فعالیت در حوزه‌ عناصر کمیاب است که در این رابطه فعالیت در زمینه سرب و روی آغاز شده است.

 مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات در جلسه هم‌اندیشی شرکت‌های گروه با بیان مطلب فوق به آخرین اقدامات شرکت در حوزه سرمایه‌گذاری جدید؛ از تکمیل زنجیره فولاد در غرب کشور تا سرمایه‌گذاری در حوزه عناصر کمیاب اشاره کرد و گفت: با برنامه‌ریزی انجام شده، به‌‌رغم وجود چالش‌ها و مشکلات توانستیم بسیاری از تهدیدها را به فرصت تبدیل کرده و با توجه به ارتقا و بهبود رویکرد بانک مرکزی نسبت به حمایت از بنگاه‌های اقتصادی به ویژه در حوزه صادرات، در شرایط مناسبی هستیم. امیر‌حسین نادری گفت: در حال حاضر وضعیت شرکت در بخش درآمدهای ارزی مناسب بوده و در بخش‌های مختلف زنجیره تولید به دنبال سرمایه‌گذاری‌های جدید است.
مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات با تاکید بر امکان صادرات برای شرکت‌های زیرمجموعه، به درآمد ارزی مناسب شرکت اشاره کرد و گفت: با توجه به نیاز مجموعه و متناسب با شرایط اقتصادی کشور، در حوزه‌های زیرساختی نیز فعالیت خواهیم کرد. نادری در ادامه با اشاره به کمبود ۱۳ هزار کیلومتری خط ریلی کشور افزود: گلوگاه‌های ریلی شرکت حدود هزار و ۲۰۰ کیلومتر هستند که سرعت سیر در آنها حداقل است بنابراین ما در کنار فعالیت در زمینه تامین واگن و لکوموتیو، برای رفع چالش‌ و نیازهای شرکت در بحث حمل و نقل، در حال تاسیس اولین شرکت ریلی تخصصی کشور هستیم. وی همچنین از سرمایه‌گذاری‌های شرکت در بخش‌های مختلف زنجیره در مناطق مختلف کشور خبر داد و گفت: با توجه به پتانسیل‌های بالا از جمله ذخایر ارزشمند سنگ‌آهن در غرب کشور و به منظور تکمیل زنجیره فولاد، سرمایه‌گذاری جدید در فولاد کردستان انجام شد. اضافه‌شدن معدن زغال‌سنگ گلندرود و یک شرکت تخصصی در زمینه مهندسی، از دیگر مواردی بودند که نادری به عنوان سرمایه‌گذاری جدید شرکت از آنها نام برد. مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات در بخش دیگر صحبت‌های خود، با تاکید بر ضرورت تبدیل تهدیدها به فرصت، تحریم‌ها را فرصتی برای رشد توان داخلی برشمرد و افزود: یکی از برنامه‌های ما، فعالیت در حوزه‌ عناصر کمیاب است و در حال حاضر، در مرکز کشور و در منطقه کوهبنان فعالیت در حوزه سرب و روی را آغاز کرده‌ایم و برنامه‌های خوبی در این حوزه در دستور کار قرار دارد.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/4076
اخبار مرتبط
نظرات شما