• پنج شنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۱ -
  • 07 July 2022

  • پنج شنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۱ -
  • 07 July 2022
برگی از تاریخ؛ 25 بهمن 1371

ساخت کارخانه جنرال موتورز در کرمان

با مشارکت سرمایه‌گذاران کویتی و کانادایی یک کارخانه تولید اتومبیل‌های سواری و وانت در کرمان احداث خواهد شد. به همین منظور، هیاتی مرکب از کارشناسان کویتی و کانادایی به‌منظور مکان‌یابی برای سرمایه‌گذاری در زمینه ساخت خودروهای جی.ام (G.M) کانادا و بررسی زمینه‌های موجود برای تحقق این امر وارد کرمان شد.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری کویتی در ایران که این هیات را همراهی می‌کند، در جلسه‌ای که با حضور مدیران صنایع استان کرمان در محل اداره صنایع استان تشکیل شد، گفت: شرکت او نزدیک به 45 سال است که با جنرال موتورز کانادا همکاری می‌کند.
این شرکت تا چند سال قبل فقط در داخل کشور کویت به کار واردات اتومبیل اشتغال داشت ولی اخیرا تصمیم گرفته است که در کشورهای ایران و عربستان سرمایه‌گذاری کند.
وی افزود: در این سفر تصمیم داریم، ضمن دیدار از منطقه آزاد تجاری سیرجان و بررسی امکانات موجود، مکانی را برای احداث خط مونتاژ اتومبیل‌های سواری و وانت جنرال موتورز کانادا شناسایی و ساخت کارخانه را آغاز کنیم.
مهندس محمودی، مدیرکل هماهنگی امور استان‌های وزارت صنایع سنگین نیز گفت: 51 درصد از سهام کارخانه‌ای که احداث خواهد شد متعلق به سازمان گسترش ایران و 49 درصد دیگر در اختیار شرکت کویتی خواهد بود.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/4090
اخبار مرتبط
نظرات شما