• پنج شنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۱ -
  • 07 July 2022

  • پنج شنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۱ -
  • 07 July 2022
به دلیل رعایت نکردن نکات بهداشتی انجام شد؛

توقف فعالیت ۲ کارخانه رب‌گوجه در عنبرآباد

دادستان عمومی و انقلاب عنبرآباد گفت: فعالیت خط تولید ۲ کارخانه رب‌گوجه در این شهرستان به دلیل رعایت نکردن نکات بهداشتی و در راستای حفظ حقوق عامه، متوقف شد.

ابراهیم سلیمانی با بیان اینکه سیاست دستگاه قضایی بر پیشگیری از توقف فعالیت واحدهای تولیدی است افزود: در همین رابطه مقرر شد مسئولان واحدهای تولیدی که فعالیت آنها به دلیل رعایت نکردن موارد بهداشتی متوقف شده نسبت به رفع نواقص در کوتاه ترین زمان ممکن اقدام کنند که پس از تایید اداره بهداشت فعالیت این ۲ کارخانه از سر گرفته خواهد شد.
دادستان عنبرآباد با تاکید بر حفظ سلامت جامعه، هشدار داد: اگر واحدهای تولیدی بویژه تولیدکنندگان مواد خوراکی، دستورالعمل‌های بهداشتی را نقض و سلامت جامعه را تهدید کنند، بدون اغماض با آنان به صورت قانونی برخورد می شود.
این مقام قضایی اظهار داشت: در بازرسی از  کارخانه های مذکور تولید غیربهداشتی و غیرمجاز رب‌ گوجه‌فرنگی مشهود بود به نحوی که بیش از یکهزار و ۲۰۰ تن رب‌گوجه‌فرنگی تولیدی که به صورت فله در بشکه‌های ۲۰۰ لیتری ظرف شده بود، از لحاظ بهداشتی غیرقابل استفاده بود که توقیف شد
تعیین ضرب‌الاجل دستگاه قضایی برای تکمیل استانداردهای بهداشتی کارخانه رب‌گوجه رودبارجنوب
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان رودبارجنوب از تعیین ضرب‌الاجل برای تکمیل استانداردهای بهداشتی در کارخانه تولید رب گوجه فرنگی این شهرستان خبر داد.
حامد عمرانی اظهار داشت: در راستای حفظ و حراست از حقوق عامه و بخصوص حق بهداشت و سلامت عمومی و پیشگیری از جرائم تهدید علیه بهداشت و سلامت عمومی با توجه به گزارش شبکه بهداشت شهرستان  مبنی بر پایین بودن استاندارد های بهداشتی در کارخانه تولید رب گوجه فرهنگی، موضوع در دستور کار دادستانی این شهرستان قرار گرفت.
این مقام قضایی افزود: در این راستا مسئول کارخانه رب گوجه رودبار جنوب احضار و موارد نواقص بهداشتی به وی ابلاغ و با تعیین ضرب الاجل و با قید فوریت دستور مرتفع کردن این نواقص صادر شد.
عمرانی بیان کرد: مسئول کارخانه رب گوجه رودبار جنوب خود را متعهد به رفع فوری این نواقص دانست و ملتزم شد در بازدیدی که بزودی از روند تولید کارخانه صورت خواهد گرفت، نواقص رفع شود
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان رودبار جنوب تاکید کرد: سلامت مردم از جمله خطوط قرمز دستگاه قضایی است و دادستانی به هیچ وجه مسامحه و سهل انگاری را در این مهم از هیچ شخص حقیقی و حقوقی نمی پذیرد و به مثابه یک عمل مجرمانه با آن برخورد خواهد کرد.
دادستان شهرستان عنبرآباد به همراه معاون غذا دارو دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، معاون فنی و مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت و رییس اداره محیط زیست عنبرآباد از چهار کارخانه های تولید رب گوجه فرنگی در شهرک صنعتی این شهرستان بازدید کردند.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/4213
اخبار مرتبط
نظرات شما