• پنج شنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ -
  • 18 August 2022

  • پنج شنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ -
  • 18 August 2022
بزرگان سبز و قرمز بورس و فرابورس؛

سقوط شاخص بورس در آخر هفته

در روزی که تمامی شاخص‌های بازار سهام ریزش کردند، ارزش معاملات خرد افت کرد و رکود معاملات سهام عمیق‌تر شد.

در معاملات روز چهارشنبه پانزدهم تیر ماه، شاخص کل بورس پایتخت با کاهش 8 هزار و 476 واحدی نسبت به روز سه‌شنبه به رقم یک میلیون و 502 هزار و 598 واحد رسید.
شاخص هم وزن بورس نیز با افت 2 هزار و 456 واحدی در سطح 418 هزار و 519 واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) 84 واحد پائین آمد و در سطح 20 هزار و 136 واحد قرار گرفت
بزرگان سبز و قرمز بورس و فرابورس
امروز نمادهای «فملی»، «فارس» و «بفجر» بیشترین تأثیر را در افت شاخص کل بورس داشتند و نمادهای «فولاد»، «شبریز» و «دانا» بیشترین تأثیر افزایشی را بر شاخص کل داشتند.
در فرابورس نیز نمادهای «آریا»، «غصینو» و «هرمز» بیشترین تأثیر کاهنده را بر شاخص کل فرابورس داشتند و «شاوان»، «بساما» و «دماوند» بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص داشتند
در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس شپنا صدرنشین است و شستا و سآبیک در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز دی، ددانا و شاوان پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند
ارزش معاملات
امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 19 هزار و 180 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 14 هزار و 492 میلیارد تومان بود که 76 درصد از ارزش کل معاملات بازار سرمایه را تشکیل می‌دهد.
امروز ارزش معاملات خرد سهام با کاهش 10 درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم 3 هزار و 366 میلیارد تومان رسید.
عرضه و تقاضای پایانی بازار
در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های فروش پایانی بازار نسبت به روز کاری قبل افزایش یافت و 120  میلیارد تومان شد. ارزش صف‌های خرید نیز نسبت به پایان روز کاری گذشته 76 درصد افت کرد و در رقم 26 میلیارد تومان ایستاد.
امروز نماد لسرما (شرکت سرما آفرین) با صف‌ خرید 24 میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت. پس از لسرما، نمادهای تکنو (شرکت تکنو تار) و ثاباد (شرکت توریستی و رفاهی آبادگران) بیشترین صف خرید را داشتند.
بیشترین صف فروش بازار در پایان معاملات به نماد انرژی1 (نهادهای مالی بورس انرژی) تعلق داشت که ارزش آن 29 میلیارد تومان بود. پس از انرژی1، نمادهای خزامیا، وساپا، ورنا و فمراد بیشترین صف فروش داشتند.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/4506
اخبار مرتبط
نظرات شما