• جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲ -
  • 29 September 2023

  • جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲ -
  • 29 September 2023
KMC J7 سدان جدید «کرمان‌موتور» رونمایی می‌شود؛

KMC J7 جایگزین سدان‌های محبوب قدیمی؟

شرکت «کرمان‌موتور» برنامه دارد تا سه‌شنبه مورخ ۴ مرداد ۱۴۰۱، سدان جدید KMC J7 را رونمایی کند. این سدان صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت را در کمتر از ۸ ثانیه ثبت می کند و برخی احتمال می دهند که J7، به عنوان جایگزین سدان های محبوب و قدیمی از سوی بازار خودروی ایران پذیرفته شود...

در دهه ۸۰ شمسی خودروهایی پا به بازار ایران گذاشتند که در مدت زمان کوتاهی محبوبیت زیادی به دست آوردند و با وجود توقف تولیدشان در یک دهه گذشته، شاهد هستیم که همچنان در میان خریداران طرفدار دارند. سیتروئن زانتیا، نیسان ماکسیما، و مزدا ۳ نسل اول جز خودروهای سدانی به حساب می آیند که پرونده تولیدشان در همان دهه ۸۰ بسته شد و بیش از ۱۱ سال است که در خطط تولید ایرانی مونتاژ نشده اند.
این سه خودرو به دلیل داشتن شتاب خوب، توانایی حرکتی بالا و طراحی به روز توانسته اند تا در سال های تولید سهم خوبی از بازار ایران را به دست آورند و امروز هم در بازار کارکرده، فروش خوبی را تجربه می کنند. در دهه ۹۰ شمسی به خاطر محدودیت های حجم موتور، استانداردهای آلایندگی و تحریم شاهد بودیم که دیگر کمتر خودرویی با نشان مطرح جهانی در ایران مونتاژ شد و تنها در سال های برجام، برخی خودروها با تیراژ نه چندان بالا در جایگاه محصولات روز جهانی در کارخانه های ایرانی به روی خط تولید رفتند که امروز خبری از آن ها نیست.
حال با اعلام خبر آغاز تولید آزمایشی KMC J7 در کرمان موتور، برخی احتمال می دهند که دوباره سدانی با شتاب خوب و ویژگی های به روز در بازار کشور مورد پسند خریداران واقع شود. با توجه به آنچه که کمپانی Sehol و کرمان موتور اعلام می کند، J7 می تواند در شرایط ایده آل شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت را در کمتر از ۸ ثانیه ثبت کند و در شرایط معمولی، شتاب اولیه این سدان فست بک (یا همان ناچ بک) حدود ۸٫۵ ثانیه اعلام می شود. در سال های اخیر، تنها سدان های وارداتی کلاس D توانسته بودند تا شتاب کمتر از ۸٫۵ ثانیه را در بازار ایران داشته باشند و عموم سدان های مونتاژی و وارداتی دیگر، صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت را در بالای ۱۰ ثانیه ثبت می کردند.
با توجه به اعداد و ارقام اعلام شده در مورد قوای فنی KMC J7 و از سویی طراحی متفاوت آن نسبت به خودروهای موجود در بازار کشور، احتمال آن زیاد است که این سدان جدید کرمان موتور مورد پسند علاقه مندان به شتاب و جوانان قرار بگیرد. البته نباید فراموش کرد که یکی از دلایل اصلی محبوبیت خودروهایی مانند زانتیا، ماکسیما و مزدا ۳ کیفیت آن ها بوده و باید ببینیم که J7 کرمان موتور هم در میدان عمل، می تواند نظر خریداران را در بحث استهلاک و دوام به دست بیاورد یا خیر.
به تازگی خبرنگاری در جاده کاشان به سمت تهران، تصاویری از یک دستگاه KMC J7 را بر روی خودروبر تهیه کرده است.
بر اساس این تصاویر مشخص است که تولید اولیه J7 در کرمان موتور آغاز گردیده است و نمونه های اولیه آن به دفتر تهران اعزام شده اند. آن طور که گفته می شود، KMC J7 در ابتدای مرداد ۱۴۰۱ رونمایی خواهد شد و هم زمان با معرفی این سدان اسپرت، نشان تجاری جدید کرمان موتور هم معرفی می شود. شنیده ها حاکی از آن است که J7 با قیمتی فراتر از یک میلیارد تومان به بازار می آید.
در تصاویر تهیه شده مشخص است که این سدان مونتاژی به امکاناتی مانند چراغ یکپارچه جلو، دنده پشت فرمان، نور پردازی کابین و… مجهز است.
به تازگی تصاویری دریافت شده است که نشان می دهد کرمان موتور، سدان جدیدی را با نام KMC J7 در دست عرضه دارد. این خودرو نمونه ایرانیزه Sehol A5 Plus بوده که قرار است تا بزودی توسط کرمان موتور رونمایی شود.
آن طور که مشخص است کرمان موتور برنامه ای برای عرضه یک سدان فست بک و اسپرت را دارد و برای همین می توان نتیجه گرفت که احتمالاً به سراغ نسخه معمولی جک J7 نمی رود. همچنین بر اساس تصاویر ارسال شده، می توان متوجه شد که نشان جدیدی بر روی این سدان نصب گردیده و قرار است تا سدان فست بک KMC با نشان متفاوتی به بازار بیاید.
مشخصات سدان فست بک J7 کرمان موتور
سدان KMC J7 به پیشرانه ۱٫۵ لیتری توربو TGDi مجهز است که ۱۸۴ اسب بخار را با گشتاور ۳۰۰ نیوتن متر تولید می کند. همچنین جعبه دنده شش سرعته اتوماتیک دو کلاچه (WDCT) توان را به چرخ های J7 منتقل می کند و می تواند در شرایط ایده آل، شتاب صفر تا صد کیلومتر بر ساعت را در کمتر از ۸ ثانیه ثبت کند.
امکانات KMC J7 کرمان موتور
KMC J7 به امکاناتی مانند صندلی های برقی جلو، پشتی یک پارچه و اسپرت صندلی های جلو، سانروف، نمایشگر لمسی، تهویه اتوماتیک، دوربین ۳۶۰ درجه، فرمان کمکی برقی، جلو آمپر دیجیتال، ترمز پارک برقی و اتوهلد، فناوری LED چراغ ها و… مجهز است و احتمال دارد که این سدان فست بک با قیمتی بیش از یک میلیارد تومان به بازار بیاید. شنیده ها حاکی از آن است که KMC J7 کرمان موتور در تابستان ۱۴۰۱ رونمایی می شود.
KMC J7 در چه کلاسی قرار دارد؟
سدان جدید کرمان موتور به خاطر بازشدن یکپارچه درِ صندوق عقب به همراه شیشه، در رده سدان های فست بک قرار می گیرد.
مشخصات فنی کی ام سی J7 چیست؟
سدان KMC J7 به پیشرانه ۱٫۵ لیتری توربو TGDi مجهز است که ۱۸۴ اسب بخار را با گشتاور ۳۰۰ نیوتن متر تولید می کند. همچنین جعبه دنده شش سرعته اتوماتیک دو کلاچه (WDCT) توان را به چرخ های J7 منتقل می کند و می تواند در شرایط ایده آل، شتاب صفر تا صد کیلومتر بر ساعت را در کمتر از ۸ ثانیه ثبت کند.
امکانات سدان J7 کرمان موتور چیست؟
KMC J7 به گزارش اسب بخار، به امکاناتی مانند صندلی های برقی جلو، پشتی یک پارچه و اسپرت صندلی های جلو، سانروف، نمایشگر لمسی، تهویه اتوماتیک، دوربین ۳۶۰ درجه، فرمان کمکی برقی، جلو آمپر دیجیتال، ترمز پارک برقی و اتوهلد، فناوری LED چراغ ها و… مجهز است.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/4599
اخبار مرتبط
نظرات شما