• جمعه ۱۵ مهر ۱۴۰۱ -
  • 07 October 2022

  • جمعه ۱۵ مهر ۱۴۰۱ -
  • 07 October 2022
معاون وزیر صمت خبر داد

افزایش۷۰۰ هکتاری شهرک‌های‌ صنعتی کرمان

معاون وزیر صمت و رئیس هیأت‌مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در حاشیه دیدارهای مردمی در سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: امسال ۷۰۰ هکتار به وسعت شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان کرمان اضافه می‌شود.

علی رسولیان در جریان سفر رئیس جمهور و جمعی از اعضای هیأت دولت به کرمان، با حضور در محل اداره کل صنعت، معدن و تجارت و در دیدار چهره به چهره و بی‌واسطه، مسائل و مشکلات صنعتگران، معدنکاران و بازرگانان این استان را از نزدیک مورد بررسی و پیگیری قرار داد.
رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران همچنین پیش از این برنامه با حضور در محل شرکت شهرک‌های صنعتی کرمان، از واحد‌های مختلف آن بازدید و در نشست صمیمانه با مدیران و کارشناسان این مجموعه، پای صحبت همکاران نشست.
علی رسولیان افزود: طی سفر رئیس جمهور به کرمان در حوزه زیرساخت‌ها، صنعت، معدن و تجارت تسهیلات مشخصی برای بنگاه‌های صنعتی مصوب شده است که فردا یا امروز اعلام خواهد شد.
وی با اشاره به این‌که یکی از مصوبات برای تأمین مالی بنگاه‌ها، موضوع مربوط به پست‌های برق است، اضافه کرد: برای بحث تصفیه ‌خانه‌های فاضلاب به‌خصوص بازچرخانی آب و مشکلات تأمین آب مبالغی تخصیص پیدا خواهد کرد تا این موارد را تکمیل و برای تأمین آب بتوانیم از آن استفاده کنیم.
رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با اشاره به این‌که یکی از ظرفیت‌های خوبی که در استان کرمان وجود دارد، بحث انرژی خورشیدی و ظرفیت تولید برق از این انرژی است، ادامه داد: در دولت مصوب شد این سازمان 5 شهرک صنعتی تخصصی انرژی خورشیدی را در این استان ایجاد کند.
رسولیان با بیان این‌که شهرک فناوری یکی از مصوباتی است که با کمک دولت مصوبه آن را می‌توانیم اخذ کنیم، بیان کرد: این استان در حوزه صنایع معدنی و شرکت‌های دانش‌ بنیان رشد خوبی دارد و تقاضا هم در این زمینه درحال افزایش است.
وی با اشاره به این‌که شهرک فناوری با استقرار مراکز تحقیق و توسعه و شرکت‌های دانش ‌بنیان موضوعی مهم است و برای آن برنامه داریم، اظهار داشت: برنامه ایجاد ۲۶۰ کارگاه را در این شهرک‌های فناوری پیگیری می‌کنیم.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به این‌که در داخل و خارج شهرک فناوری حداقل ۲۰۰ واحد کارگاهی کوچک با اولویت استقرار شرکت‌های دانش ‌بنیان و بنگاه‌های کوچک و متوسط ایجاد خواهد شد، افزود: این استان روند رشد را در همه‌ حوزه‌ها پیش می‌برد و با توجه به معادن موجود در آن امیدواریم زنجیره‌های ارزش به‌صورت کامل شکل گیرد.
رسولیان با اشاره به این‌که شهرک‌های فناوری خوبی در استان وجود دارد و تا کنون ۲ هزار و ۸۳ واحد به بهره ‌برداری رسیده است، اضافه کرد: رئیس جمهور در همه‌ سفرهای استانی از واحدهای تولیدی بازدید و جلساتی نیز با فعالان اقتصادی برگزار می‌کند.
وی ادامه داد: رویکرد جدید دولت بحث حضور وزرا و نمایندگان آن‌ها در استان‌ها و پاسخگویی مستقیم به مطالبات مردم است تا بتوانیم در استان‌ها موانع و مشکلاتی که وجود دارد و مردم مطرح می‌کنند را حل کنیم.
معاون وزیر صمت بیان کرد: در استان کرمان هم با توجه به سفر رئیس جمهور به اتفاق همکاران در حوزه‌های معدن، بازرسی و سایر بخش‌ها حضور پیدا کردیم و متناسب با وضعیت استان تلاش می‌کنیم موانع و مشکلات مطرح شده را تعیین تکلیف کنیم.
رسولیان تصریح کرد: بحث تأمین زیرساخت‌های مربوط به شهرک‌های صنعتی و واگذاری زمین از موضوعاتی است که با توجه به تقاضای بالای سرمایه‌ گذاری در استان نیاز است که زیرساخت‌ها را برای این مهم در استان با سرعت بیشتری تأمین و موانع و مشکلات را برای مردم حل کنیم.
وی خاطرنشان کرد: در دیدارهای امروز موضوعات مختلفی، از جمله مسائل مربوط به تأمین مالی برای بنگاه‌های کوچک و بزرگ، تأمین آب و برق این بنگاه‌ها بررسی و تصمیم گیری شده است.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/4724
اخبار مرتبط
نظرات شما