• جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲ -
  • 29 September 2023

  • جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲ -
  • 29 September 2023
در چهار دهه گذشته به ثبت رسید؛

نمره صفر برای «بهره‌وری» در ایران

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان گفت: بهره وری در کشور آنطور که انتظار می رفت، محقق نشد و در کل سال های بعد از انقلاب متوسط رشد بهره وری در کشور صفر بوده است.

جعفر رودری در جلسه کمیته بهره وری استان کرمان با بیان اینکه رشد بهره وری در برخی سال ها مناسب بوده اما مجموع عملکرد مطابق برنامه های توسعه پیش نرفته، افزود: در ساختار اداری، بهره وری فاصله زیادی با برنامه ها داشته است.
رودری بیان کرد: طی سه سال گذشته در استان کرمان دستگاه ها برنامه هایی ارائه کردند اما انتظارمان برای رسیدن به اهداف محقق نشد و فاصله زیادی داریم.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان اظهار کرد: در استان هدفگذاری رشد اقتصادی ۷.۸ درصدی داریم که سهم بهره وری حدود ۲.۴ درصد است.
وی افزود: تحقق بهره وری در ادارات و به اصطلاح تحول اداری یکی از سرفصل های بهره وری است یعنی کارکرد موثرتری در ارائه خدمات در سیستم اداری و در مبانی نظری، سطح ارتقاء حکمرانی را به عنوان سرفصل دیگر داریم.
به گزارش ایسنا، علی بیگ زاده معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه بهره وری مقوله بسیار ارزشمندی است، گفت: هر جامعه ای که توسعه و پیشرفت داشته، به بهره وری توجه کرده و در کشور ما عدم توجه به این موضوع ما را به روزمرگی مبتلا کرده است.
وی با اشاره به اینکه ابتدا باید بهره وری را در باور خود ایجاد و بعد با اعتقاد در این حوزه کار کنیم، افزود: یکی از راه های مبارزه با تحریم و کمبودها توجه ویژه به بهره وری است یعنی از آنچه داریم خوب استفاده کنیم.
در این جلسه اعلام شد: میانگین تلفات آب در شهرها و روستاهای استان کرمان ۳۹ درصد است که باید برای جلوگیری از این هدر رفت و افزایش بهره وری کار جدی صورت بگیرد.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/4930
اخبار مرتبط
نظرات شما