• چهارشنبه ۹ آذر ۱۴۰۱ -
  • 30 November 2022

  • چهارشنبه ۹ آذر ۱۴۰۱ -
  • 30 November 2022
عملیات اجرایی طرح آغاز شد

تامین آب آشامیدنی پایدار سه روستای جیرفت

فرماندار جیرفت گفت: عملیات اجرایی طرح تامین آب آشامیدنی پایدار سه روستای بخش اسلامیه این شهرستان با ۲۲۰ خانوار شامل ۷۵۰ نفر جمعیت، آغاز شد.

احمد بلندنظر در حاشیه آغاز عملیات اجرایی طرح تامین آب آشامیدنی پایدار سه روستای بخش اسلامیه جیرفت در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پیش بینی می شود به منظور تامین آب آشامیدنی پایدار روستاهای حیدرآباد، لطف آباد و شهید دلیری این شهرستان ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز باشد که منابع مالی آن تامین شده و پیمانکار این طرح از امروز کار خود را آغاز کرده است.
وی تاکید کرد: همچنین سایر روستاهای شهرستان جیرفت که با تنش آبی مواجه هستند طی برنامه های مدون مورد بررسی قرار گرفته اند تا طی دوره های زمانی معینی آب آشامیدنی پایدار برای این مناطق نیز تامین شود.
بلندنظر با بیان اینکه تاکید دولت بر ایجاد زیرساخت ها از جمله تامین آب آشامیدنی است یادآور شد: تامین آب پایدار در مناطق موجب کاهش مهاجرت به شهرها از سوی روستاییان به عنوان تولیدکننده منابع غذایی کشور می شود.
به گزارش ایرنا، وی با اشاره به اینکه یکی از راههای حفظ و افزایش تولید، حمایت از تولیدکنندگان است تصریح کرد: جیرفت یکی از مناطق مهم در تولید محصولات کشاورزی و غذایی است و رفع نیاز روستاییان در راستای حفاظت از تولید اهمیت دارد.
فرماندار جیرفت با اشاره به بازدید از روستاهای بخش اسلامیه شامل حیدرآباد، لطف آباد و شهید دلیری تصریح کرد: در این بازدید ضمن آشنایی و احاطه بیشتر بر مشکلات با مردم این مناطق نیز گفت و گو کردیم.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/5003
اخبار مرتبط
نظرات شما