• پنج شنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ -
  • 30 November 2023

  • پنج شنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ -
  • 30 November 2023
بیت کوین به 16100 دلار رسید؛

سقوط دوباره رمز ارزها

ارزهای دیجیتال مجددا با فشار فروش مواجه شده اند. هم اکنون بیت کوین 3 درصد و اتریوم بیش از 5 درصد منفی هستند...

بازار ارزهای دیجیتال امروز هم منفی است و نمادها با فشار فروش نسبتا زیادی مواجه شده اند. هم اکنون بیت کوین با افت 3 درصدی در حدود قیمت 16100 دلار معامله می شود.
افت هفتگی بیت کوین به 4 درصد و افت ماهانه آن هم به 15 درصد رسیده است. طی شبانه روز گذشته 30 میلیارد دلار معامله در بیت کوین انجام شده و ارزش بازار آن نیز هم اکنون 309 میلیارد دلار است.
داده های شبکه نشان می دهد که موجودی کیف پول ماینرهای بیت کوین به پایین ترین حد خود در 10 ماه اخیر رسیده و هم اکنون ماینرها حدود 30 میلیارد دلار بیت کوین در کیف پول های خود دارند. فشار فروش اخیر بازار هم ناشی از فروش همین ماینرها است.
معمولا در شرایطی که افق بازار نزولی می شود، ماینرها بخشی از موجودی بیت کوین خود را عرضه می کنند که این مجددا خودش باعث ایجاد فشار مضاعفی در بازار می شود و قیمت ها را کاهش می دهد.
هکر صرافی FTX اتریوم می فروشد
افت اتریوم امروز بیشتر از افت بیت کوین بوده و این آلت کوین حدود 6 درصد افت کرده است. با افت امروز، اتریوم به حدود نرخ 1120 دلار رسیده است.
ارزش معاملات اتریوم طی شبانه روز گذشته 12 میلیارد دلار بوده و ارزش بازار آن نیز 137 میلیارد دلار است.
یکی از دلایل افت قیمت اتریوم در شبانه روز گذشته، عرضه هایی بوده که از سمت هکر صرافی FTX انجام شده است.
هیچ نماد مثبتی وجود ندارد
در فهرست 50 ارز برتر بازار، هیچ نماد مثبتی وجود ندارد و همه نمادها افت کرده اند. بیشترین افت امروز را چیلیز با سقوط 16 درصدی داشته. الگوراند هم 13 درصد کاهش قیمت را نمایش می دهد. چین و نیر پروتکل هم با افت 10 درصدی، دیگر نمادهایی هستند که افت دو رقمی دارند.
اما در بازه هفتگی هنوز برخی نمادها وضعیت مثبتی دارند. OKB با رشد 10 درصدی بهترین وضعیت را دارد و پس از آن هم تون کوین با رشد 9 درصدی ایستاده است. مابقی نمادها رشدی کمتر از 5 درصد طی یک هفته گذشته داشته اند.
در میان نمادهای منفی، نیر پروتکل با افت 23 درصدی بیشترین کاهش قیمت را دارد. Trust Wallet Token و سولانا هم به ترتیب 19 و 18 درصد افت کرده اند.
در مقیاس ماهانه، Trust Wallet Token با رشد 76 درصدی همچنان نمادی پربازده محسوب می شود. OKB هم طی این مدت 28 درصد رشد کرده است.
اما سولانا با سقوط 57 درصدی زیان ده ترین نماد در مقیاس ماهانه است. نیر پروتکل و کوانت هم با سقوط های 47 و 42 درصدی وضعیت بدی دارند.
سقوط ارزش بازار به کمتر از 800 میلیارد دلار
ارزش بازار ارزهای دیجیتال با افت 3.8 درصدی به 797 میلیارد دلار رسیده است. اما ارزش معاملات 78 درصد رشد داشته و امروز رقم 63 میلیارد دلار را نمایش می دهد.
ارزش معاملات دیفای طی شبانه روز گذشته 4 میلیارد دلار بوده و در استیبل کوین ها هم 61 میلیارد دلار معامله انجام شده است.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/5550
اخبار مرتبط
نظرات شما