• پنج شنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ -
  • 30 November 2023

  • پنج شنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ -
  • 30 November 2023
دلار کانال‌شکنی کرد، طلا بالا رفت!

توقف قیمت سکه در سقف تاریخی

قیمت سکه امامی امروز در سقف تاریخی خود معامله شد . فلز زرد رنگ داخلی امروز در حول و حوش 16 میلیون و 605 هزار تومان معامله شد.این قیمت در مقایسه با روز پنجشنبه تقریبا ثابت بود...

بازار رسمی دلار در اولین روز هفته جاری شاهد افزایش قیمت دلار بود. قیمت دلار در بازار متشکل ارزی عصر دیروز در محدوده 32 هزار و 302 تومان به فروش رسید و در بازار امروز تا محدوده 32 هزار و 888 تومان بالا رفت.
کانال شکنی نرخ دلار در بازار رسمی
صرافی ملی هم امروز شاهد کانال شکنی قیمت دلار بود. اسکناس آمریکایی در صرافی ملی امروز یک کانال بالا رفت. بر این اساس قیمت خرید دلار آمریکا  31 هزار و 193 تومان(سی و یک  هزار و صد و نود و سه تومان) و قیمت فروش دلار آمریکا  31 هزار و 506 تومان  (سی و یک  هزار و پانصد و شش  تومان) اعلام شد.
همچنین براساس اعلام صرافی بانک ملی ایران قیمت خرید یورو امروز  32 هزار و 447 تومان(سی و دو هزار و  چهارصد و چهل و هفت تومان)  و قیمت فروش یورو  32 هزار و 773 تومان  (سی و دو هزارو هفتصد و هفتاد و سه تومان) است.
با این حال نرخ دلار توافقی امروز اندکی پایین تر از روز قبل معامله شد. قیمت دلار توافقی امروز 33 هزار و 653 تومان بود که در مقایسه با روز تقریبا 50 تومان افت کرده بود .
در بازار غیر رسمی هم نرخ دلار در تهران و نرخ حواله درهم نسبت به عصر پنجشنبه تقریبا ثابت بود. با این حال در بازارهای همسایه نرخ دلار صعودی بود .
ترس بازیگران ارزی از عرضه سنگین ارز
در هفته‌های گذشته و پس از آغاز  افزایش قیمت دلار در بازار تهران، بانک مرکزی از سیاست‌های ارزی جدید خود رونمایی کرد. در راستای این سیاست‌ها نهاد مذکور با معرفی بنگاه‌های معاملاتی جدید در فرآیند خرید ارز تسهیلگری‌هایی انجام داد تا از فشار تقاضای موجود در بازار بکاهد.
در ابتدا نرخ ارز واکنش مستقیمی به این سیاست نشان نداد، اما در روز‌های پایانی آبان ماه با برطرف‌سازی بخشی از تقاضا‌های خرد بازار در معاملات توافقی،  قیمت دلار عقب نشینی کرد.
قیمت دلار در هفته گذشته در یک محدوده خاص معامله شد. یکی از نشانه‌های بالا بودن عرضه در بازار ارز برای معامله‌گران این است که مرزهای مقاومتی به‌راحتی شکسته نمی‌شوند و بازارساز نسبت به این مرزها حساسیت نشان داده است.
قیمت طلا صعودی شد
قیمت اونس طلا امروز در محدوده 1755 دلار معامله شد. در بازار داخلی ایران هم قیمت طلا 18 عیار ظهر امروز 16 هزار و 900 تومان بالا رفت. فلز گزان بهای داخلی امروز در محدوده 1 میلیون و 522 هزار و 800 تومان به فروش رسید .
توقف قیمت سکه در سقف تاریخی
قیمت سکه امامی امروز  هم در سقف تاریخی خود معامله شد . فلز زرد رنگ داخلی امروز در حول و حوش 16 میلیون و 605 هزار تومان معامله شد.
به گزارش اقتصادنیوز، این قیمت در مقایسه با روز پنجشنبه تقریبا ثابت بود . برخی از فعالان بازار سکه می گفتند در صورتی که فلز گران بهای داخلی محدوده یاد شده را حفظ کند ممکن است سکه بازان به مرز مقاومتی 16 میلیون و 800 هزار تومان هم نفوذ کنند.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/5606
کلید واژه
اخبار مرتبط
نظرات شما