• شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ -
  • 24 February 2024

  • شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ -
  • 24 February 2024
سقوط 11 درصدی دوج کوین؛

افت مجدد بیت کوین و اتریوم

بیت کوین و اتریوم امروز به ترتیب 2 و 3 درصد افت کرده اند و همین باعث شده سایر نمادها هم اکثرا با کاهش قیمت مواجه شوند...

جو بازار رمزارزها امروز هم منفی است. اکثر نمادها منفی هستند و تعداد نمادهای مثبت، بسیار کم است. امروز بیت کوین با افت 2 درصدی در محدوده 16200 دلار معامله می شود.
البته بازده هفتگی بیت کوین مثبت 7 دهم درصد است اما در مقیاس ماهانه، این ارز افت 21 درصدی داشته است. ارزش معاملات بیت کوین طی شبانه روز گذشته 24 میلیارد دلار بوده و ارزش بازار آن نیز 311 میلیارد دلار است.
با توجه به افتی که بیت کوین اخیرا داشته، تحلیلگران پیش بینی می کنند که ممکن است قیمت در یک روند کوتاه مدت رو به بالا برود اما اینکه این روند ادامه دار باشد یا زمینه سقوطی جدید را فراهم کند، فعلا مشخص نیست.
تنها چیزی که این روزها در بازار به وضوع مشخص است، ترس سرمایه گذاران بابت افت بیشتر قیمت است که به دلیل وضعیت اقتصاد جهانی، این موضوع دور از ذهن نیست. حتی برخی از تحلیلگرانی که به آینده بیت کوین خوش بین هستند نیز معتقدند که قیمت پس از بهبود وضعیت اقتصاد جهانی رو به بالا می رود و فعلا فاز رکود بازار تمام نشده است.
افت 27 درصدی اتریوم در یک ماه
اتریوم امروز بیش از 3 درصد افت کرده و در حدود قیمت 1170 دلار معامله می شود. با این حال بازده هفتگی این آلت کوین مثبت 4 درصد است. البته در مقیاس ماهانه با کاهش 27 درصدی مواجه شده که زیان سنگینی محسوب می شود.
ارزش معاملات اتریوم کمی بهبود یافته و از 4 میلیارد دلار به 6 میلیارد دلار رسیده و ارزش بازار آن نیز عدد 143 میلیارد دلار را نمایش می دهد.
سقوط 11 درصدی دوج کوین
امروز در فهرست 50 ارز برتر بازار تنها Trust Wallet Token با رشد 7 درصدی و ایپ کوین با رشد یک درصدی، مثبت هستند. مابقی آلت کوین ها افت داشته اند.
بیشترین افت امروز برای هوبی توکن و دوج کوین است که 10 درصد سقوط کرده اند. پس از آن لئو با افت 8 درصدی و کوانت و چیلیز با افت 7 درصدی قرار دارند.
در مقیاس هفتگی هوبی توکن با رشد 41 درصدی بهترین وضعیت را دارد و ایپ کوین، دوج کوین و لایت کوین هم بیش از 20 درصد صعود کرده اند. چیلیز هم با افت 16 درصدی بیشترین کاهش هفتگی را نمایش می دهد.
اما در مقیاس ماهانه وضعیت اکثر نمادها بد است. به جز Trust Wallet Token (85 درصد رشد)، لایت کوین (30 درصد رشد) OKB (25 درصد رشد) و تون کوین (4 درصد رشد)، مابقی نمادها طی یک ماه گذشته افت کرده اند که بیشترین افت مربوط به سولانا با سقوط 59 درصدی است.
کاهش ارزش بازار تا رقم 818 میلیارد دلار
ارزش بازار ارزهای دیجیتال با افت 2.7 درصدی به 818 میلیارد دلار رسیده و رقم معاملات نیز طی شبانه روز گذشته 45 میلیارد دلار بوده که نسبت به دیروز رشد 25 درصدی را نمایش می دهد.
ارزش معاملات دیفای 2 میلیارد دلار و ارزش معاملات استیبل کوین ها هم 42 میلیارد دلار بوده است.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/5638
اخبار مرتبط
نظرات شما