• سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ -
  • 16 April 2024

  • سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ -
  • 16 April 2024
۲۰۲۳ «سال بازیابی» بیت‌کوین؛

آشفته حالی رمزارزها به پایان رسید؟

بنیان‌گذار شرکت مدیریت دارایی Skybridge، سال ۲۰۲۳ را «سال بازیابی» بیت‌کوین نامید و معتقد است که طی دو تا سه سال آینده، ارز دیجیتال پیشرو ممکن است بین ۵۰ هزار تا ۱۰۰ هزار دلار معامله شود...

آنتونی اسکاراموچی گفت: «شما ریسک را می‌پذیرید و به پذیرش بیت‌کوین نیز اعتقاد دارید بنابراین اگر این مسیر را درست انجام دهیم، معتقدم که به راحتی این ارز دیجیتال می‌تواند ۵۰ تا ۱۰۰ هزار دلار در دو تا سه سال آینده باشد».
نج کُدریک، مدیر عامل جهانی صرافی بیت استمپ نیز نظر مشابهی دارد زیرا هفته گذشته گفت که روند صعودی بعدی ممکن است طی دو سال آینده رخ دهد و به علاقه فزاینده سرمایه‌گذاران نهادی اشاره کرد.
سرمایه‌گذاران رمزارز در تلاش هستند تا زمان بالقوه صعود بعدی بیت‌کوین را پس از سال آشفته ۲۰۲۲ پیش‌بینی کنند. کل بازار ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۲ حدود ۱.۴ تریلیون دلار از ارزش خود را در نتیجه ورشکستگی، مشکلات نقدینگی و سقوط صرافی اف تی ایکس از دست داد.
کارشناسان بر این باورند که با وجود افزایش اندک دارایی‌های با ریسک مشابه مانند سهام در ابتدای سال، بیت‌کوین نسبت به بالاترین ارزش خود به پایین‌ترین حد خود رسیده است و بعید به نظر می‌رسد که بالاترین قیمت خود در حدود ۶۹هزار دلار را دوباره آزمایش کند. سرمایه‌گذاران چشم‌انداز اقتصاد کلان را زیر نظر دارند زیرا بیت‌کوین به شدت با دارایی‌های ریسکی مانند سهام - به ویژه نزدک - مرتبط است.
افزایش نرخ بهره فدرال رزرو همچنین سایر تحولات کلان اقتصادی، بر ارزش سهام و ارزهای دیجیتال تاثیر گذاشته است. فدرال رزرو سال گذشته مسیر سختگیرانه افزایش نرخ بهره را برای کنترل تورم آغاز کرد که منجر به سقوط قیمت دارایی‌های ریسکی مانند بیت‌کوین شد.
کارشناسان این صنعت ادعا کردند که بیت‌کوین ممکن است از تغییر چشم‌انداز اقتصاد کلان سود ببرد.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/6293
اخبار مرتبط
نظرات شما