• چهارشنبه ۲ فروردین ۱۴۰۲ -
  • 22 March 2023

  • چهارشنبه ۲ فروردین ۱۴۰۲ -
  • 22 March 2023
با جذب شرکت‌های فعال حوزه‌ی رمزارزها؛

امارات می‌خواهد پایتخت رمزارز جهان شود

ظاهراً امارات متحده‌ی عربی قصد دارد با ایجاد سیاست‌های تجاری جدید، به یکی از کشورهای مهم در حوزه‌ی رمزارزها تبدیل شود...

ثانی الزیودی، وزیر تجارت خارجی امارات متحده‌ی عربی در گفت‌وگو با تلویزیون بلومبرگ در داووس سوئیس که مجمع جهانی اقتصاد در آن‌جا برگزار می‌شود، درباره‌ی نقش بالقوه‌ی رمزارزها در اقتصاد کشورش اظهارات مثبتی را بیان کرده است.
الزیودی گفترمزارزها در آینده نقش مهمی در تجارت امارت ایفا خواهند کرد. دولت ما از سال‌ها قبل در حال انجام اقدامات مختلفی برای تبدیل‌شدن به یکی از مراکز جهانی ارزهای دیجیتال است. این هدف با اجرای سیاست‌های دوستدار رمزارز و با هدف جذب سرمایه‌های بزرگ در این بازار یک‌تریلیون‌دلاری است.
الزیودی درباره‌ی پروژه‌ی تبدیل‌شدن امارات به یکی از مراکز بزرگ رمزارز جهان توضیحاتی به بلومبرگ ارائه داد. او به برنامه‌های کشورش برای ایجاد چهارچوب قانونی موردنیاز به‌منظور گسترش اقدامات در حوزه‌ی رمزارزها نیز اشاره کرد. الزیودی در بخشی از توضیحات خود گفت:
مهم‌ترین نکته این است که ما از حاکمیت جهانی درباره‌ی رمزارزها و شرکت‌های فعال در این بازار اطمینان حاصل کنیم. ما جذب برخی شرکت‌های فعال حوزه‌ی رمزارزها به کشور را آغاز کرده‌ایم تا با همکاری یکدیگر، حکمرانی و سیستم حقوقی مناسبی ایجاد کنیم.
حمایت امارات از رمزارزها در میان مشکلات کنونی این بازار
عمر سلطان‌العلما، وزیر هوش مصنوعی، اقتصاد دیجیتال و کاربرد کار از راه‌ دور امارات و نماینده‌ی این کشور در مجمع جهانی اقتصاد‌، یک روز قبل‌ از مصاحبه‌ی الزیودی اظهار کرد که امارات بدون توجه به سقوط اخیر در ارزش بازار رمزارزها، همچنان به هدف خود متعهد است.
سلطان‌العلما در میزگردی که با عنوان «یافتن تعادل مناسب برای رمزارزها» برگزار شد، اعلام کرد شرکت‌های فعال در بازار کریپتو قبلاً از امارات به‌عنوان خانه‌ی رمزارزها یاد می‌کردند و این موضوع یکی از نکات مثبتی است که باید به آن توجه کرد.
بازار رمزارزها از نوامبر گذشته و پس‌ از فروپاشی صرافی مطرح FTX، با سقوط چشمگیری مواجه شد. اگرچه در چند هفته‌ی اخیر شاهد رشد‌های ثابتی در این بازار بوده‌ایم، هنوز تا بهبودی کامل مسیری طولانی در پیش است.
به‌عنوان مثال، بیت کوین به‌عنوان برترین رمزارز و بزرگ‌ترین دارایی دیجیتال جهان، از ابتدای سال ۲۰۲۳ رشدی ۳۷٫۴۰ درصدی را تجربه کرده است. براساس داده‌های کوین‌مارکت‌کپ، ارزش هر واحد این رمزارز درلحظه‌ی نوشته‌شدن این مقاله ۲۲,۶۰۰ دلار و ارزش بازار آن ۴۳۵٫۹ میلیارد دلار است.
آیا امارات می‌تواند به پایتخت رمزارز جهان تبدیل شود؟
در سال‌های گذشته، امارات چندین‌ بار تمایل خود را برای تبدیل‌شدن به مرکز جهانی فعالیت‌های مرتبط با رمزارزها اعلام کرده است. دولت این‌کشور در راستای هدف خود به‌طور‌مستمر سیاست‌هایی را به‌منظور تشویق فعالیت‌های کسب‌وکارهای مبتنی‌بر بلاک چین در کشور معرفی کرده است.
به‌گزارش بیت‌کوینیست، تلاش‌های امارات تاکنون موفقیت‌های بزرگی برای آن به‌همراه داشته است و درحال‌حاضر، بیش‌ از ۴۰۰ کسب‌وکار فعال حوزه‌ی رمزارزها در این کشور فعالیت می‌کنند. علاوه‌براین، چهارچوب نظارتی دوستانه‌ی امارات باعث شده است چندین صرافی بزرگ ازجمله بایننس و OKX و BitOasis مجوز فعالیت در این کشور را دریافت کنند.
دبی، مرکز تجاری امارات، نیز میزبانی جشنواره‌های مهم رمزارزها ازجمله اجلاس جهانی بلاک چین و CryptoFest و Crypto Expo Dubai را برعهده داشته است.
واضح است که امارات متحده‌ی عربی برای دستیابی به هدف بزرگ خود در حوزه‌ی رمزارزها در مسیر درستی حرکت می‌کند. اگرچه این کشور همچنان با مشکلات متعددی مثل خطر دائمی کلاه‌برداری و رقابت فزاینده‌ی کشورهای دیگری مثل بحرین و قطر و مصر که اهداف مشابهی را دنبال می‌کنند، مواجه است؛ اما درحال‌حاضر می‌توان آن را گزینه‌ی اصلی تبدیل‌شدن به پایتخت رمزارز جهان دانست.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/6345
اخبار مرتبط
نظرات شما