• دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ -
  • 15 July 2024

  • دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ -
  • 15 July 2024
نگاهی به کانسپت آئودی RSQ ؛

خودرویی که از آینده آمده است

نگاهی به کانسپت آئودی RSQ می‌اندازیم؛ خودروی جذابی که در فیلم i,Robot محصول 2004 با بازی ویل اسمیت حضور داشت.خودروی جذابی که از آینده آمده و تفاوت‌های جالبی با خودروهای امروزی دارد...

ویل اسمیت در فیلم i,Robot محصول سال 2004 میلادی، سوار بر یک خودرو خارق‌العاده و جذاب شد که مخصوص آینده بود. داستان این فیلم سینمایی در سال 2035 میلادی روایت می‌شد و خودرویی که در آن دیدیم، در واقع یک ماشین پلیس بود. حالا جالب است بدانید که کانسپت آئودی RSQ یعنی همان ماشینی که ویل اسمیت در فیلم i,Robot سوار شده بود، در واقعیت وجود دارد.
آئودی آر اس کیو از چرخ‌های معمول خودروها برخوردار نیست و به‌جای آن، گوی‌هایی در زیر خودرو قرار گرفته که به جهت‌های مختلف می‌چرخند. طراحی این خودرو مفهومی، کاملا آینده‌نگرانه است و ظاهر آن ما را به یاد سفینه‌های فضایی می‌اندازد. شایعاتی وجود داشت مبنی بر این که برای طراحی این کانسپت از پلتفرم آئودی R8 استفاده شده است؛ اما آر اس کیو در سال 2004 میلادی، یعنی یک سال قبل از عرضه R8 در فیلم i,Robot به‌نمایش درآمده بود. درهای این خودرو مفهومی به‌شکل پروانه‌ای و خارق‌العاده‌ای باز می‌شوند که شبیه به هیچ خودروی دیگری نیست.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/6408
اخبار مرتبط
نظرات شما