• چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ -
  • 19 June 2024

  • چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ -
  • 19 June 2024
مشخصات فنی و امکانات ایمنی و رفاهی شاسی‌بلند KX7؛

زمان عرضه کراس اوور کِی ایکس ۷ کرمان خودرو

گروه خودروسازی کرمان‌خودرو برنامه دارد تا در سال ۱۴۰۲، یک شاسی بلند دو دیفرانسیل و ۷ نفره را در یکی از شرکت‌های تابعه خود تولید کند. آن طور که مشخص است، این خودرو KX7 نام خواهد داشت و نمونه ایرانیزه ix7 به حساب می آید...

شاسی بلند KX7 را می توان برادر بزرگتر دیگنیتی دانست که با ابعاد بزرگتر، امکانات رفاهی بیشتر، قابلیت دو دیفرانسیل و ظرفیت سرنشین ۷ نفر به بازار ایران می آید.
 با توجه به تصاویر موجود از نسخه نهایی KX7 برای تولید در گروه کرمان خودرو، می توان متوجه شد که این کراس اوور AWD در بحث امکانات رفاهی و ایمنی جایگاه خوب و قابل قبولی دارد. با حضور این خودرو در شرکت های زیرمجموعه کرمان خودرو، اولین حضور یک خودروی دو دیفرانسیل و ۷ نفره در این گروه خودروساز خصوصی رقم می خورد. در حال حاضر نمونه های اولیه KX7 در گروه کرمان خودرو تولید شده است و پس از اخذ مجوزهای شماره گذاری، تولید انبوه این کراس اوور دو دیفرانسیل در منطقه اقتصادی ارگ جدید شهر بم آغاز می شود. تصاویر استفاده شده در این گزارش هم مربوط به نسخه های اولیه مونتاژی است.
مشخصات فنی شاسی بلند KX7
شاسی بلند دو دیفرانسیل KX7 یک خودرو با ساختار یکپارچه و مونوکوک است. برای همین می توان گفت که این محصول در جایگاه یک کراس اوور بزرگ قرار می گیرد.
 این خودرو وزن ۲۰۷۰ کیلوگرم را دارد و به پیشرانه دو لیتری توربوشارژر TGDi مجهز است. ۲۳۰ اسب بخار توان خروجی KX7 است که با گشتاور ۳۵۵ نیوتن متری همراه شده و به چهار چرخ این کراس اوور ۷ نفره می رسد. حداکثر گشتاور KX7 از ۱۸۰۰ دور در دقیقه به چرخ های جلو و عقب منتقل می شود. وظیفه انتقال قدرت به چرخ ها بر عهده جعبه دنده ۶ سرعته اتوماتیک ساخت DAE است و با توجه به نیاز راننده و شرایط جاده، گشتاور مورد نظر را به هر چرخ می رساند. KX7 گروه کرمان خودرو با قابلیت مدیریت گشتاور خروجی هر چرخ سفارش گذاری شده و در کنار اینکه توان خروجی هر محور به صورت اتوماتیک تنظیم می شود، چرخ ها هم به صورت مستقل توان حرکتی را مدیریت می کنند. از سویی راننده هم می تواند به صورت الکتریکی وضعیت انتقال قدرت را در حالت تک دیفرانسیل جلو، چهار چرخ محرک با ضریب ثابت و یا حالت اتوماتیک AWD قرار دهد.
KX7 طول ۴۹۳۰، عرض ۱۹۳۵ و ارتفاع ۱۷۶۵ میلی متر را دارد و فاصله محوری آن ۲۸۱۰ میلی متر اعلام شده است. سایر رینگ این کراس اوور دو دیفرانسیل ۲۰ اینچی است و تایرهایی با ابعاد ۲۴۵/۵۰ بر روی آن نصب می شود.
امکانات ایمنی KX7
خودروی دو دیفرانسیل KX7 در کنار قابلیت حرکتی بالاتر نسبت به رقبای تک دیفرانسیل، امکانات ایمنی خوبی را هم به مشتریان ارائه می دهد.
گروه کرمان خودرو این محصول را در فول ترین حالت ویژگی های ایمنی سفارش گذاری کرده اند و برای همین می بینیم که KX7 به شش کیسه هوای ۱۰ نقطه ای، رادار خطی، رادار نقطه کور، رادار تابلوخوان، رانندگی خودکار سطح ۲.۵، رانندگی بین خطوط، ترمز اضطراری اتوماتیک، کروز کنترل تطبیقی، نور بالای اتوماتیک، سامانه کنترل پایداری الکتریکی، سامانه جلوگیری از واژگونی، اخطار نقاط کور در هنگام پارک کردن، اخطار نقاط کور در هنگام پیاده شدن از خودرو و… مجهز است. این امکانات سبب می شود تا KX7 به عنوان یک خودروی دو دیفرانسیل، قابلیت های نیمه خودران هم به راننده ارائه دهد.
امکانات رفاهی کِی ایکس ۷
خودروی دو دیفرانسیل KX7 در بحث امکانات رفاهی به صندلی های برقی جلو با گرمکن و سردکن، تنظیم برقی گودی کمر راننده، حافظه صندلی راننده، هدآپ، جلو آمپر دیجیتال با قابلیت شخصی سازی، نمایشگر لمسی، سنسور پارک جلو و عقب، دوربین ۳۶۰ درجه، دوربین ثبت وقایع، تهویه اتوماتیک سه کاناله با پنل پرتاب باد مسقل ردیف دوم و سوم، تریم داخلی چرم، ترمز پارک برقی، ترمز اتوهلد، سامانه کنترل شروع حرکت در سربالایی، سامانه کنترل حرکت در سراشیبی، سقف پانوراما، ۹ بلندگو، فرمان کمکی برقی سه حالته، پاکسازی هوای کابین، درِ صندوق عقب برقی، فناوری LED چراغ با نوردهی در تقاطع، استارت دکمه ای، نورپردازی کابین، شارژر بی سیم تلفن همراه، خروجی برق ۲۲۰ ولت ردیف دوم، سنسور نور، سنسور باران و… مجهز است.
زمان عرضه کراس اوور دو دیفرانسیل کِی ایکس ۷ کرمان خودرو
آن طور که گفته می شود، سفارش گذاری قطعات منفصله KX7 توسط گروه کرمان خودرو انجام شده است و در نیمه ابتدایی سال ۱۴۰۲، این خودرو به مرحله تولید انبوه می رسد.
 حضور KX7 در بازار ایران سبب می شود تا لقب گران ترین چینی مونتاژی بازار به این خودرو برسد. نمونه سفارش گذاری شده KX7 برای بازار ایران، قیمتی حدود ۳۰ هزار دلار را در بازار چین دارد. برای همین می توان احتمال داد که گروه کرمان خودرو شاسی بلند دو دیفرانسیل KX7 را با قیمتی نزدیک به فونیکس تیگو ۸ پرو مکس به بازار عرضه کند.
امکانات ایمنی ۶ کیسه هوای ۱۰ نقطه ای، سامانه کنترل پایداری الکتریکی، سامانه جلوگیری از واژگونی، رادار خطی، رادار نقطه کور، ترمز اضطراری اتوماتیک، سامانه DOW، سامانه RCTA، سنسور پارک جلو و عقب، دوربین ۳۶۰ درجه، نور بالای اتوماتیک
امکانات رفاهی  تریم داخلی چرم، صندلی های برقی جلو، تهویه اتوماتیک سه کاناله، سقف پانوراما، کروز کنترل تطبیقی، تنظیم حالت انتقال قدرت به چرخ ها، تنظیم حالت رانندگی، فرمان کمکی برقی سه حالته، جلو آمپر دیجیتال، هدآپ، نور پردازی کابین، شارژر بی سیم تلفن همراه، خروجی برق ۲۲۰ ولت، ترمز پارک برقی، اتوهلد، رانندگی خودکار بین خطوط، خودران سطح ۲.۵، سردکن و گرمکن صندلی های جلو، حافظه صندلی راننده، ۹ بلندگو، سنسور نور، سنسور باران، فناوری LED چراغ ها، درِ صندوق عقب برقی، ۷ صندلی و
مشخصات فنی شاسی بلند KX7 چیست؟
شاسی بلند KX7 گروه کرمان خودرو به پیشرانه دو لیتری توربو TGDi مجهز است که ۲۳۰ اسب بخار را با گشتاور ۳۵۵ نیوتن متر تولید می کند و جعبه دنده شش سرعته اتوماتیک AT توان را به چرخ های جلو و عقب این خودرو می رساند.
چه امکاناتی در KX7 دیده می شود؟
۶ کیسه هوای ۱۰ نقطه ای، سامانه کنترل پایداری الکتریکی، سامانه جلوگیری از واژگونی، رادار خطی، رادار نقطه کور، ترمز اضطراری اتوماتیک، سامانه DOW، سامانه RCTA، سنسور پارک جلو و عقب، دوربین ۳۶۰ درجه، نور بالای اتوماتیک، تریم داخلی چرم، صندلی های برقی جلو، تهویه اتوماتیک سه کاناله، سقف پانوراما، کروز کنترل تطبیقی، تنظیم حالت انتقال قدرت به چرخ ها، تنظیم حالت رانندگی، فرمان کمکی برقی سه حالته، جلو آمپر دیجیتال، هدآپ، نور پردازی کابین، شارژر بی سیم تلفن همراه، خروجی برق ۲۲۰ ولت، ترمز پارک برقی، اتوهلد، رانندگی خودکار بین خطوط، خودران سطح ۲.۵، سردکن و گرمکن صندلی های جلو، حافظه صندلی راننده، ۹ بلندگو، سنسور نور، سنسور باران، فناوری LED چراغ ها، درِ صندوق عقب برقی، ۷ صندلی و… از جمله امکانات کِی ایکس ۷ کرمان خودرو است.
کراس اوور دو دیفرانسیل KX7 چه زمانی به بازار می آید؟
آن طور که گفته می شود، سفارش گذاری قطعات منفصله KX7 توسط گروه کرمان خودرو انجام شده است و در نیمه ابتدایی سال ۱۴۰۲، این خودرو به مرحله تولید انبوه می رسد. حضور KX7 در بازار ایران سبب می شود تا لقب گران ترین چینی مونتاژی بازار به این خودرو برسد.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/6802
اخبار مرتبط
نظرات شما