• جمعه ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ -
  • 02 June 2023

  • جمعه ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ -
  • 02 June 2023
رئیس انجمن ملی خرمای ایران خبر داد

فروش خرمای ماه رمضان به قیمت مصوب

رئیس انجمن ملی خرمای ایران در مورد توزیع خرما در ماه رمضان گفت: در زمینه تامین خرمای ماه مبارک رمضان مشکلی نخواهیم داشت و قیمت‌ها هم قیمت مصوب خواهد بود...

رئیس انجمن ملی خرمای ایران در مورد وضعیت توزیع خرما برای ایام ماه رمضان گفت: ما امسال حدود یک‌میلیون و ۳۰۰ هزار تن تولید خرما داشتیم و در حوزه تولید مشکلی نداشتیم و میزان تولیدمان به اندازه نرمال سال‌های گذشته بوده است.
محسن رشید فرخی ادامه داد: خوشبختانه در زمینه صادرات خرما هم وضعیت به مانند سال‌های گذشته بوده و مصرف داخلی ما هم به اندازه سال‌های گذشته بوده است. در نتیجه، در بحث تامین خرمای ماه مبارک رمضان مشکلی نخواهیم داشت و برای اینکه عرضه به اندازه تقاضا باشد با همکاری معاونت باغبانی جهاد کشاورزی، میادین میوه و تره‌بار شهرداری‌ها و ایستگاه‌های مترو غرفه‌هایی را در اختیار ما گذاشته‌اند که خرما را به‌خصوص در شهرهای بزرگ از جمله تهران توزیع کنیم.
رشید فرخی افزود: همچنین به‌منظور تنظیم بازار در ماه رمضان تعهد کرده‌ایم که ۲۵۰۰ تن خرما را با قیمت مصوب در اختیار تعاون روستایی قرار دهیم.
خرما به اندازه تورم گران نشد
رئیس انجمن خرمای ایران در مورد قیمت‌ خرما برای ماه رمضان هم گفت: قیمت‌ها، قیمت مصوب و قیمت روز میادین میوه و تره‌بار است.
رشید فرخی ادامه داد: امسال قیمت خرما به اندازه تورم جاری در کشور بالا نرفته و با وجود افزایش قیمت همه کالاها و خوراکی‌ها می‌شود گفت خرما افزایش قیمت نداشته و در حال حاضر هم قیمت‌ انواع خرما متعادل است.
رئیس انجمن خرمای ایران افزود: در حالی که در سال ۱۴۰۱ قیمت نهاده‌های کشاورزی ۴ تا ۵ برابر شد اما تولیدکنندگان خرما قیمت‌ها را افزایش ندادند و در این راستا پیش‌بینی می‌شود امسال مانند سال‌های قبل با همکاری دولت و همین‌طور بخش خصوصی ماه رمضان را به‌خوبی پشت سر بگذاریم.
قیمت‌ها متعادل است
قیمت خرما در مغازه‌های سطح شهر و فروشگاه‌های عرضه خشکبار بالاست. برای مثال هر جعبه رطب ۸۰ هزار تومان، هر کیلو خرمای خاصویی ۱۲۸ هزار و هر کیلو خرمای پیارم ۲۴۰ هزار تومان است. رشید فرخی در این باره گفت: مسلما قیمت‌ها در مغازه‌های بالای شهر و با بسته‌بندی‌های خاص بالاتر است اما همانطور که اشاره شد با عرضه مستقیم خرما در میادین میوه و تره‌بار شهرداری‌ها و همچنین عرضه به تعاون روستایی، قیمت خرما برای ایام ماه مبارک رمضان‌ متعادل خواهد بود.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/6906
اخبار مرتبط
نظرات شما