• چهارشنبه ۲ فروردین ۱۴۰۲ -
  • 22 March 2023

  • چهارشنبه ۲ فروردین ۱۴۰۲ -
  • 22 March 2023
بررسی وضعیت صنایع استان کرمان در سفر قالیباف؛

بازدید رییس مجلس از مجتمع فولاد زرند ایرانیان

رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز در برنامه سفر خود به استان کرمان، با حضور در مجتمع فولاد زرند ایرانیان از واحدهای مختلف این کارخانه بازدید کرد...

محمدباقر قالیباف با حرکت به سمت زرند وارد مجتمع فولاد زرند ایرانیان شد و ضمن بازدید از واحدهای مختلف این کارخانه از نزدیک در جریان عملکرد و فعالیت های آن قرار گرفت.
گفتنی است شرکت فولاد زرند ایرانیان در سال ۱۳۸۷ به ثبت رسید و با سرمایه‌گذاری شرکت هلدینگ توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو) احداث شد.این شرکت دارای کارخانه‌ های کنسانتره سنگ آهن، کارخانه گندله سازی سنگ آهن، معدن سنگ آهن جلال آباد، مجتمع‌های کک‌ سازی ۱ و ۲ و پالایشگاه‌ ها، معادن ذغال سنگ خمرود و مجتمع فولاد است. از ویژگی‌ های بارز این مجتمع نیز استفاده از سیستم  CDQ برای خنک کردن کک می باشد که سیستمی کاملا زیست محیطی است.
قالیباف در ادامه بازدید خود از این مجتمع فولادی، از کوره‌بلند که محل ذوب کلوخه و سنگ آهن است که در نهایت خروجی آن چدن مذاب است نیز بازدید کرد.
در حاشیه این بازدید قالیباف پای صحبت های کارگران این مجتمع نشست که دغدغه های آن ها عموما درباره نحوه استخدام و حقوق و دستمزد آن ها بود و رئیس مجلس به کارگران قول پیگیری داد.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/6915
اخبار مرتبط
نظرات شما