• چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ -
  • 19 June 2024

  • چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ -
  • 19 June 2024
مدیرعامل میدکو در نشست شورای اداری زرند مطرح کرد

گره خوردن سرنوشت ۱۰ میلیون نفر به میدکو

مدیرعامل میدکو با اشاره به اینکه پنج میلیارد دلار سرمایه‌گذاری میدکو در طی 14 سال بوده و 40 پروژه طی تنها 14 سال به اتمام رسیده است، بیان کرد: از روز اول کشور تحریم بود و هر روز این تحریم‌ها بیشتر شد اما با مدیریت حرفه‌ای در هر شرایطی از جمله تحریم کار خود را انجام دادیم و موفق هم شدیم...

علی‌اصغر پورمند مدیرعامل شرکت مادر تخصصی هلدینگ توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو) در نشست شورای اداری زرند و در حضور رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پیوست فرهنگی ما ساختن کشور در امتداد دفاع مقدس است، اظهار داشت: رفاه مردم ایران پاسداشت خون شهدا است.
علی اصغر پورمند با بیان اینکه ثروت آفرینی با تعریف انباشت فرصت‌ها را پیگیری می‌کنیم تا از این ظرفیت خلق ارزش شود، گفت: در سالهایی که همه به اتفاق میگفتند معدن جلال آباد به دلیل عیار پایین کارایی ندارد ما ایستادیم و در این معدن اکتشاف کردیم.نهایتا همان معدن جلال آباد در یک زنجیره کامل به شمش فولاد تبدیل می‌شود و این یعنی ثروت‌آفرینی. ثروت‌آفرینی مبتنی است بر مولفه‌هایی که ساختار یافته نیست.
مدیرعامل شرکت میدکو با اشاره به اینکه در انتخاب مدیران بسیار حساس هستیم گفت: ما در میدکو اعتقاد داریم که مدیریت یک حرفه بوده و مبتنی بر مولفه‌های ساختاریافته است.
وی افزود: به همین دلیل ما در میدکو در انتخاب مدیران به مولفه اعتماد که شامل صلاحیت، دانش و تخصص و خیرخواهی است توجه داریم.
 پورمند با اشاره به اینکه مدیر ما باید تواضع فردی، تخصص و مدیریت جهادی داشته باشد، افزود: مدیریت جهادی یعنی صاحب کار باید بالای سر کار باشد و اگر مدیر نباشد آجر روی آجر بند نمی‌شود.
ده میلیون نفر در کشور سرنوشتشان به میدکو گره خورده
وی با بیان اینکه میانگین سنی کارکنان ما 33 سال است، ادامه داد: 20 هزار نفر شاغل در مجموعه شرکت میدکو داریم و 400 هزار نفر به صورت غیرمستقیم در مجموعه میدکو اشتغال دارند. همچنین 1.5 میلیون نفر سپرده گذار داریم و با احتساب خانواده این افراد می‌توان گفت در واقع ده میلیون نفر در کشور سرنوشتشان به میدکو گره خورده است.
پنج میلیارد دلار سرمایه‌گذاری میدکو در طی 14 سال
پورمند با اشاره به اینکه پنج میلیارد دلار سرمایه‌گذاری میدکو در طی 14 سال بوده و 40 پروژه طی تنها 14 سال به اتمام رسیده است، بیان کرد: از روز اول کشور تحریم بود و هر روز این تحریم‌ها بیشتر شد اما با مدیریت حرفه‌ای در هر شرایطی از جمله تحریم کار خود را انجام دادیم و موفق هم شدیم.
بهره برداری از 40 پروژه طی تنها 14 سال
وی با بیان اینکه 40 پروژه بزرگ شرکت میدکو در شرایط سخت تحریم به بهره‌برداری رسیده است که تنها یکی از آنها فولاد زرند ایرانیان است، افزود: فولاد، مس و منیزیم سه فلز مورد استفاده در کارخانه های میدکو است که هر سه محصول برای کشور استراتژیک محسوب میشود.
پورمند در ادامه با تاکید بر اینکه شعار میدکو ( توسعه ما از معدن آغاز می‌شود) بوده گفت: در نتیجه هر کجا که معدن باشد همان جا نیز صنعت مربوطه را راه می‌اندازیم. به طور مثال سیلیس و دولومیت در همدان است و ما نیز صنعت مربوطه را در همان نقطه راه انداخته ایم.
پورمند در پایان با اشاره به آمارهای مربوط به تولید ناخالص جهانی گفت: هر کشوری روی مس و آهن سرمایه گذاری کند در مسیر این تولید ناخالص جهت درستی رفته و به همین دلیل نیز از 14 سال پیش ما در میدکو از آهن و مس شروع کرده و الان نیز به سمت سایر فلزات رفته‌ایم.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/6931
اخبار مرتبط
نظرات شما