• دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ -
  • 15 July 2024

  • دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ -
  • 15 July 2024
در سیرجان راه‌اندازی می‌شود

سرای نوآوری فولاد و زنجیره تأمین

سرای نوآوری فولاد، زنجیره تأمین و صنایع وابسته دانشگاه آزاد اسلامی واحد سیرجان در مجتمع شرکت صنعتی و معدنی گل‌گهر سیرجان کلنگ‌زنی شد...

عملیات ساخت کارگاه مهندسی معکوس و سرای نوآوری فولاد، زنجیره تأمین و صنایع وابسته دانشگاه آزاد اسلامی واحد سیرجان با حضور محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان در مجتمع شرکت صنعتی و معدنی گل‌گهر سیرجان آغاز شد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه دانشگاه باید به جامعه و زیست‌بوم متصل باشد، گفت: انطباق دانشگاه با زیست بوم صرفاً با ارائه رشته‌های متناسب شهرها صورت نمی‌گیرد، بلکه زیست‌بوم باید در روش‌ها، رشته‌ها و فناوری‌ها از حضور دانشگاه بهره‌مند و منتفع شود و برای این اتفاق، به محیط‌های همجوار صنعت نیاز داریم.
وی به مدل موفق آموزش پزشکی در تربیت دانشجویان اشاره کرد و افزود: دانشکده‌های پزشکی به این دلیل موفق بوده‌اند که همجوار جامعه و در محیطی عملی، دانشجویان را تربیت می‌کردند، اما مدل آموزش مهندسی در دانشگاه‌ها به این شیوه نبوده که دانشجویان بتوانند در کنار اساتید خود در محیط هم‌جوار صنعت، کسب تجربه کنند.
طهرانچی افزود: با حمایت‌های خوب استاندار کرمان و دیگر مسئولان شهری و نگاه بلندی که در صنایع استان کرمان وجود دارد، در کنار انطباق‌پذیری به وجود آمده در دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان، درک تحول به خوبی رخ داده و امروز شاهد کلنگ‌زنی مجموعه کارگاه مهندسی معکوس و سرای نوآوری فولاد، زنجیره تأمین و صنایع وابسته هستیم
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه سرای نوآوری بخشی از دانشگاه است، تصریح کرد: همانطور که دانشجویان علوم پزشکی در کنار اساتید خود به بیمارستان می‌آیند، سرای نوآوری نیز جایی است که تابلوی دانشگاه آزاد اسلامی در دل صنعت قرار می‌گیرد و دانشجویان در محیط عملی آموزش خواهند دید.
طهرانچی خاطرنشان کرد: عملکرد سرای نوآوری فولاد، زنجیره تأمین و صنایع وابسته باید به گونه‌ای باشد که افراد علاقمند به تحصیل و یا کسب تجربه در حوزه معدن به عنوان قطب این حوزه به این سرا بیایند.
امیر حسن‌زاده سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان نیز گفت: ارتباط معاونت اقتصادی استانداری با دانشگاه‌های استان کرمان و همکاری با سرای نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی، اجرایی و عملیاتی است، نه تنها در حد چاپ کتاب و مقاله.
لازم به ذکر است، فاز نخست این مجموعه قرار است در 7 هزار و 550 مترمربع و طی 18 ماه به بهره‌برداری برسد.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/7495
اخبار مرتبط
نظرات شما