• جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ -
  • 08 December 2023

  • جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ -
  • 08 December 2023
رییس میراث‌فرهنگی بم خبر داد؛

نساجی فراموش شده بم در مسیر احیا

رییس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی بم از برنامه این سازمان برای احیای هنر نساجی سنتی در این شهرستان که به فراموشی سپرده شده خبر داد و گفت: بم به یکی از کانون‌های مهم نساجی سنتی کشور مبدل می‌شود...

مسعود قمری با اشاره به اینکه به‌زودی با همکاری یکی از شرکت‌های معتبر آموزشی، زمینه آموزش نساجی سنتی بم به علاقه‌مندان فراهم می‌شود افزود: نساجی سنتی در بم از پیشینه‌ای دیرینه برخوردار است که وجود کتب تاریخی گواه بر این موضوع است.
رییس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان بم به مرغوبیت تولیدات نساجی بم و صادرات این محصولات به کشورهای مختلف اشاره و تصریح کرد: متاسفانه این صنعت در سال‌های گذشته به فراموشی سپرده شده بود که با طرحی که اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان کرمان در خصوص احیای هنرهای منسوخ شده ارائه کرد امیدوار شدیم که می‌توانیم با همکاری جوانان خلاق و نسل پویای کنونی بم را همانند گذشته به یکی از کانون‌های اصلی تولیدات نساجی سنتی در کشور مبدل کنیم.
وی بیان کرد: با توجه به جایگاه صنعت نساجی در شهرستان بم و اهمیت آن به لحاظ تولید محصولات کاربردی همراه با اشتغال زیاد و ارتباط با تولیدات کشاورزی و دامی از جمله پنبه، ابریشم و پشم، می‌توان به راحتی زنجیره ارزش افزوده و طرح احیای این صنعت ارزشمند را به مرحله اجرا درآورد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان،قمری خاطرنشان کرد: علاقه‌مندان به آموزش این رشته هنری می‌توانند به اداره میراث‌فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان بم مراجعه یا با شماره ۴۴۳۱۵۰۴۹ - ۰۳۴ تماس حاصل کنند.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/8697
اخبار مرتبط
نظرات شما