• جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ -
  • 08 December 2023

  • جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ -
  • 08 December 2023
دو سیگنال منفی به بازار ارز؛

پایان هم مسیری سکه و دلار!

قیمت سکه امامی در بازار امروز 3 مهر 1402 در حالی ۱۰۰ هزار تومان پایین آمد که قیمت دلار همین زمان آرایش صعودی به خود گرفته بود...

بازار ارز امروز دوشنبه سوم مهرماه در حالی آغاز به کار کرد روز گذشته معاملات ارزی به حالت نیمه تعطیل درآمده بود.با این حال در معاملات پشت خطی قیمت دلار تقریبا 100 تومان بالا رفت و به 49 هزارو 400 تومان رسید.در معاملات نقدی امروز هم اسکناس آمریکایی در حدود 49 هزار و 400 تومان به فروش رسید.
معامله گران دلیل نوسان صعودی دلار در روز جاری را به چند دلیل سیاسی و اقتصادی ربط می دادند..اول اینکه امروز در کنفرانس عمومی آژانس انرژی اتمی در وین برگزار شد و اظهارات منفی رافائل گروسی مورد توجه معامله گران ارزی قرار گرفت.
مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در این نشست گفت: همواره از همه کشورها خواسته‌ایم که به بازرسان آژانس اجازه دهند که در فضایی شفاف وظایف خود را انجام دهند.ایران اعلام کرده که به اصول آژانس پایبند است اما با توجه به قوانین NPT هنوز مسائل حل نشده با ایران داریم.از ایران دعوت می‌کنیم که به همکاری خود با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ادامه دهد.انتظار پیشرفت بیشتری داشتیم و خواستار همکاری کامل ایران هستیم.
دسته ای دیگر از بازیگران ارزی می گفتند به نظر می رسد پرونده پول های بلوکه شده هنوز به طور کامل حل و فصل نشده است. به باور آنها درحالی‌که تصور می‌شد با پایان تابستان پرونده پول‌های بلوکه شده ایران در کره جنوبی بسته شود، باز هم صحبت‌ها از این منابع مالی حتی پس از آزادسازی در جریان است.
پول‌های بلوکه‌شده ایران به قطر منتقل شده است. پیش از این گفته شده بود که بخشی از منابع آزاد شده صرف سرمایه‌گذاری خواهد شد و ایران می‌تواند این منابع را به هر نحوی که مایل است هزینه کند. رابرت مک گورک، هماهنگ‌کننده شورای امنیت ملی آمریکا ادعا کرده است که پول‌های ایران در قطر فقط برای خرید یک دسته محدود از کالاهای بشر دوستانه مانند غذا دارو و محصولات کشاورزی استفاده خواهد شد و هیچ سرمایه‌ای وارد ایران نخواهد شد. این اظهارنظر‌ها نشان می‌دهد که پرونده پول‌‌های کره به طور کامل بسته نشده است.
قیمت دلار در هرات هم امروز با ۱۰۰ تومان نوسان صعودی به ۴۹هزار و ۳۵۰ تومان رسید و قیمت درهم نیز ۱۳هزارو ۵۹۰ تومان معامله شد.
به گزارش اقتصادنیوز، در بازار سکه امروز قیمت سکه امامی برخلاف قیمت دلار مسیر کاهش را دنبال کرد و با‌ افت ۱۰۰هزار تومانی برروی ۲۷میلیون و ۵۵۰ هزار تومان قرار گرفت.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/8807
اخبار مرتبط
نظرات شما