• یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ -
  • 25 February 2024

  • یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ -
  • 25 February 2024
دست بالای بازارساز در بازار ارز؛

قیمت دلار و سکه فریز شد!

قیمت دلار و سکه امروز سه شنبه 7 آذر ماه در بازار غیر رسمی فریز شد. بازار ارز امروز سه‌شنبه ۷ آذرماه شاهد عقب‌نشینی نرخ دلار بود. اسکناس آمریکایی که در معاملات نقدی دیروز در حول‌وحوش ۵۰ هزار و ۳۰۰ تومان تا ۵۰ هزار و ۶۰۰ تومان معامله شده بود...

در شروع معاملات نقدی امروز با ۵۰ هزار و ۲۵۰ تومان فعالیت کاری خود را آغاز کرد و در نیمه ظهر بر روی ۵۰ هزار و ۱۸۰ تومان قرار گرفت. نوسان کاهشی نرخ دلار در حالی اتفاق افتاد که در هرات قیمت دلار فریز شده و نسبت به دیروز ثابت مانده است. ارزش دلار در بازار هرات امروز هم ۵۰ هزار و ۵۰ تومان بود. از سوی دیگر، نرخ حواله درهم نیز افت محدودی را ثبت کرد و از ۱۳ هزار و ۸۳۰ تومان به ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان رسید.
ثبات قیمت دلار در هرات و اصلاح آن در تهران در شرایطی است که «رافائل گروسی» مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در تازه‌ترین اظهارات خود درباره مذاکرات هسته‌ای و ذخایر اورانیوم غنی‌شده ایران گفته «ایران تسلیحات هسته‌ای ندارد» اما توانمندی‌های هسته‌ای ایران نگران‌کننده است. گروسی همچنین گفته «توافق هسته‌ای از زمان خروج آمریکا از برجام در سال ۲۰۱۸، به‌نوعی وارد یک برزخ شده است و ایران هم از آن‌ پس، پایبندی به این توافق را متوقف کرد
همچنین امروز داود منظور، رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور درباره لایحه بودجه ۱۴۰۳ گفته قیمت نفت ۷۱ دلار پیش‌بینی شده است. این خبر هم موردتوجه معامله‌گران قرار گرفته بود؛ زیرا نفت یکی از منابع مهم ایران است که بخش قابل‌توجهی از درآمد کشور را تأمین می‌کند و دلارهای نفتی یکی از مهم‌ترین راه‌های کنترل قیمت دلار در بازار غیررسمی هستند که بازارساز با تکیه‌ بر آنها جلوی شوک‌های ارزی را می‌گیرد.
فارغ از بازار دلار، قیمت طلای جهانی از روز گذشته به دنبال ریزش شاخص دلار، جهش قابل‌توجهی را تجربه کرده و تا سطح ۲۰۱۷ دلار بالا رفته است.
به گزارش اقتصادنیوز،علاوه بر بازار جهانی در تهران هم قیمت طلا ۱۸ عیار امروز با ۲ میلیون و ۴۳۸ هزار و ۹۰۰ تومان به فروش رسید که نسبت به‌روز قبل کمتر از ۲ هزار تومان رشد کرده است. قیمت سکه امامی امروز مانند روز گذشته بر روی پله‌های انتهایی کانال ۲۸ میلیون تومان گرفتار شد و در تلاش برای فتح خاکریز ۲۹ میلیون تومان بود.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/9611
اخبار مرتبط
نظرات شما