• پنج شنبه ۹ تیر ۱۴۰۱ -
  • 30 June 2022

  • پنج شنبه ۹ تیر ۱۴۰۱ -
  • 30 June 2022
اخیرا، امیر تتلو در کلاب هاوس خبر از ساخت رمز ارز جدید در بازار ارزهای دیجیتال داد که برای طرفدارانش بسیار غیر قابل منتظره بود.بسیاری این اعتقاد دارند که خرید این ارز چیزی به جز ضرر به همراه ندارد...
اقتصاددان در نامه‌ای سرگشاده درباره شرایط اقتصادی و سیاست‌های جراحی اقتصادی هشدار داده‌اند. به‌گفته آنها مارپیچ افزایش نرخ ارز- تورم، کشور را در معرض خطر بروز تورم سه رقمی و افسار گسیخته قرار داده است...
۸۱ مدیر بورسی در یک نظرسنجی به این سوال پاسخ داده‌اند که سرمایه‌گذاری در کدام بازارها جذاب‌تر است؟. برای مثال در این نظرسنجی برای مسکن ۱۶ درصد از شرکت‌کنندگان گزینه خرید مسکن ، ۷۲ درصد گزینه نگهداری و تنها ۱۲ درصد گزینه فروش مسکن را انتخاب کرده‌اند...
در فاصله زلزله بم تا امروز، کشور با چندین زلزله و سیل بزرگ و چند مورد فجایع دیگر مانند پلاسکو و متروپل مواجه بوده اما همچنان یک سوال وجود دارد و آن اینکه شیوه و سازمان‌دهی امداد، نجات و عملیات میدانی این حوادث چه فرقی کرده است؟...
آیین شانزدهمین دوره جایزه علمی افضلی‌پور، دهمین دوره جایزه دکتر علی افضلی‌پور، ششمین دوره جایزه هنری ادبی صبا و ششمین دوره جایزه کارآفرینی، در تالار وحدت دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزارشد.
استاد بزرگوارم مهدی آگاه درگذشت. مردی که همواره نام ایران را با بغض بر زبان می‌آورد و دلباخته توسعه کشورش بود. مردی بی‌نهایت باهوش و محاسبه‌گر و بسیار خاص و آینده‌نگر که قلبی مهربان داشت و عقلانیتی وسیع...
در پرونده ویژه سالنامه تحلیلی «اقتصاد کرمان» همزمان با پایان سده چهاردهم شمسی و آغاز سده پانزدهم به تحولات یکصدساله اقتصادی استان کرمان پرداخته‌ایم و فراز و فرود مسیر توسعه‌ای استان در بخش‌های مختلف را در گفت و گو با تحلیلگران و صاحبنظران اقتصادی، مورد ارزیابی قرار داده‌ایم.
اگر می‌خواهید یک استارت‌آپ با بودجه کم راه‌اندازی کنید، باید خلاق و مدبر باشید. این کار به زمان و تلاش زیادی نیاز دارد، اما ارزشش را دارد...
با مشارکت سرمایه‌گذاران کویتی و کانادایی یک کارخانه تولید اتومبیل‌های سواری و وانت در کرمان احداث خواهد شد. به همین منظور، هیاتی مرکب از کارشناسان کویتی و کانادایی به‌منظور مکان‌یابی برای سرمایه‌گذاری در زمینه ساخت خودروهای جی.ام (G.M) کانادا و بررسی زمینه‌های موجود برای تحقق این امر وارد کرمان شد.
درصد از مشتریان می گویند رنگ نقش مهمی در آنچه آن ها می خرند، ایفا می کند. رنگ ها به طور متوسط 80 درصد در شناسایی برندها اثر دارند.
هوشیاری کارآفرینانه از ویژگی های کارآفرینان فرصت گراست و به عنوان مفهوم اساسی در حوزه کارآفرینی مطرح می شود. نظریه پردازان کارآفرینی هنوز درباره اینکه آیا کارآفرینی رفتاری اکتسابی است یا قابل آموزش دادن است، تردید دارند.
در 10 سال گذشته، شبکه های اجتماعی همه چیز را تغییر داده است. مردم اگر بخواهند درباره یک کسب وکار یا یک شخص بدانند، سراغ شبکه های اجتماعی می روند تا اینکه به وب سایت آن ها سر بزنند. فیس بوک، تیک تاک، توییتر و اینستاگرام برای شناخت برندها و آدم ها، منابع راحت تری از وب سایت آن هاست.
نشریه اکونومیست در شماره جدید خود ضمن استقبال از جهانی شدن دارایی‌های استارت‌آپی، از رشد چشمگیر «صنعت سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر (VC)» خبر داده و تکوین و تکامل سرمایه‌داری، و تغییر شکل آن به «کاپیتالیسم ماجراجویی» را به فال نیک گرفته است.
کارآفرینی دشوار است و هر آن ممکن است زمین را رها کنید و از بازی بیرون بروید. اما اگر به اندازه کافی صبر کنید، موفقیت های زیادی انتظار شما را می کشد.
هفته‌نامه اکونومیست داستان جلد شماره جدید خود را با تیتر «پیروزی دولت بزرگ» منتشر کرده و در نقد گسترش فزاینده بوروکراسی دولتی بالاخص در عصر پساکرونا با هشدار درباره اینکه «جهان در حال ورود به عصر جدیدی از دولت بزرگ است»، این سوال را مطرح کرده است که «لیبرال های کلاسیک چگونه باید پاسخ دهند؟».
آمار پرونده‌های نزاع در سازمان پزشکی قانونی در سال‌های اخیر افزایش یافته است. در سال ۹۶ نزدیک به ۵۴۴ هزار مراجعه برای ثبت نزاع به این سازمان انجام شده بود. این تعداد در چهار سال اخیر افزایش یافت و به ۵۸۵ هزار مراجعه در سال ۹۹ رسیده است (۷٫۵% افزایش)...
هفته‌نامه اکونومیست در شماره جدید خود به وضعیت آشفته ناشی از فرآیند جایگزینی سوخت‌های فسیلی با انرژی‌های تجدپذیر پرداخته و هشدار داده است که مشکلات جدی و هزینه‌های سنگین در این مسیر وجود دارد.
جایزه نوبل اقتصاد در سال 2021 میلادی به سه اقتصاددان فعال در بازار کار تعلق گرفت. این جایزه به پاس داشت فعالیت های متعدد این سه نفر در زمینه داده های تجربی و واقعی بازار در این حیطه بوده است.
مورد انتظارترین رویداد سال در حالی رخ می‌دهد که هارد فورک (انشعاب در بلاک چین) کاردانو آلونزو نزدیک به فعال شدن است. ورود قراردادهای هوشمند به شبکه کاردانو، اولین گام برای واژگونی بزرگ در بازار ارزهای دیجیتال خواهد بود و اگر طبق انتظارات ارائه شود، با توجه به قابلیت‌های آن، ضربه بزرگی به فضای رمزنگاری وارد خواهد کرد.
طلا در عبور از مرز 1820 دلار ناکام ماند. برخی تحلیل‌گران معتقدند قیمت طلا باید نزدیک 2000 دلار باشد و کمتر از حد برآورد شده است. جلسه آتی سیاست پولی فدرال احتمالا برای طلا تعیین‌کننده است.
صفحه 1 صفحه بعدی