• پنج شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۰ -
  • 09 December 2021

  • پنج شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۰ -
  • 09 December 2021
آمار پرونده‌های نزاع در سازمان پزشکی قانونی در سال‌های اخیر افزایش یافته است. در سال ۹۶ نزدیک به ۵۴۴ هزار مراجعه برای ثبت نزاع به این سازمان انجام شده بود. این تعداد در چهار سال اخیر افزایش یافت و به ۵۸۵ هزار مراجعه در سال ۹۹ رسیده است (۷٫۵% افزایش)...
هفته‌نامه اکونومیست در شماره جدید خود به وضعیت آشفته ناشی از فرآیند جایگزینی سوخت‌های فسیلی با انرژی‌های تجدپذیر پرداخته و هشدار داده است که مشکلات جدی و هزینه‌های سنگین در این مسیر وجود دارد.
جایزه نوبل اقتصاد در سال 2021 میلادی به سه اقتصاددان فعال در بازار کار تعلق گرفت. این جایزه به پاس داشت فعالیت های متعدد این سه نفر در زمینه داده های تجربی و واقعی بازار در این حیطه بوده است.
مورد انتظارترین رویداد سال در حالی رخ می‌دهد که هارد فورک (انشعاب در بلاک چین) کاردانو آلونزو نزدیک به فعال شدن است. ورود قراردادهای هوشمند به شبکه کاردانو، اولین گام برای واژگونی بزرگ در بازار ارزهای دیجیتال خواهد بود و اگر طبق انتظارات ارائه شود، با توجه به قابلیت‌های آن، ضربه بزرگی به فضای رمزنگاری وارد خواهد کرد.
طلا در عبور از مرز 1820 دلار ناکام ماند. برخی تحلیل‌گران معتقدند قیمت طلا باید نزدیک 2000 دلار باشد و کمتر از حد برآورد شده است. جلسه آتی سیاست پولی فدرال احتمالا برای طلا تعیین‌کننده است.
فیس بوک اخیرا یک برنامه ای را ارائه داد که می توانید از این طریق به صورت مجازی جلسات کاری برگزار کنید. فیس بوک می خواهد شما را - به نوعی - با واقعیت مجازی گرد هم آورد. این شرکت«Horizon Workrooms» را راه اندازی می کند که یک برنامه VR با هدف اختراع مجدد فضاهای اداری مجازی است.
هفته‌نامه اکونومیست در شماره جدید خود قدرت گرفتن طالبان و خروج تحقیرآمیز آمریکا را یک دلگرمی بزرگ برای بنیادگرایان اسلامی نقاط مختلف جهان دانسته و در تیتر جلد خود پرسیده است «نقطه بعدی جهاد جهانی کجاست؟».
این هفته هم مثل هفته‌های گذشته هر چهار بازار طلا، سکه، دلار و بورس سودده بودند.در میان این بازارها در هفته ابتدایی شهریورماه، «دلار» پربازده‌ترین و «سکه» کم‌بازده‌ترین بازار بوده است.
صفحه 1