• پنج شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۰ -
  • 09 December 2021

  • پنج شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۰ -
  • 09 December 2021
در هفته دوم آذر ۱۴۰۰ بازارهای مالی بورس، طلا و ارز روند نزولی داشتند و با کاهش قیمت‌ها همراه بودند. بازار ارز با چند درصد کاهش قیمت، بدترین بازار این هفته، بود.
با رأی سهامداران شرکت ملی صنایع مس ایران افزایش 100 درصدی سرمایه «فملی» به عنوان بزرگ‌ترین افزایش سرمایه تاریخ بورس از محل سود انباشته به تصویب رسید تا نماد فملی صاحب سرمایه 40 هزار میلیارد تومانی‌ شود...
اقتصاد کرمان: نائب‌رئیس هیات‌‌‌مدیره شرکت سرمایه‌گذاری سیمان کرمان در تحلیل شرایط این روزهای بازار سرمایه گفت: در این مدت شاهد روزهایی نه چندان جذاب برای معاملات بورس بودیم و بازار خریدارهای قدرتمندی به خود ندیده است...
اقتصاد کرمان: با وجود تصورات متفاوتی که ممکن است در باور عمومی نسبت به مفهوم «کارآفرینی» وجود داشته باشد اما بدون تردید، کارآفرینی در بستری شکل می گیرد که بخش خصوصی بتواند ورای مداخلات دولتی، ظرفیت‌ها و توانمندی‌های خود را آشکار کند و بارور سازد...
مدیریت توسعه بازار فیزیکی بورس کالای ایران با صدور اطلاعیه از تاریخ انقضای اعتبار گواهی سپرده پسته با سررسید سال ۱۴۰۰ و مهلت تحویل کالا از انبار خبر داد.
شرکت مادر تخصصی توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه در مهرامسال پرتفوی خود را ثابت نگه داشت. بر اساس این گزارش،میدکو که سهام شرکت‌های غیر بورسی را در پرتفوی خود دارد در طول نخستین ماه پاییز هیچ تغییری در پرتفوی خود ایجاد نکرد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کرمان گفت: ۷۰ درصد حقوق دولتی کشور از معادن کرمان تأمین می‌شود امّا باید ۱۵ درصد این سهم به استان برگردد که فقط پنج صدم درصد محقق می شود.
در دیدار محمدی نماینده شهرستان های بافت ، رابر وارزوئیه با مجید غفاری مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی کرمان در مورد مسائل مربوط به شهرک‌ها و نواحی صنعتی این شهرستان‌ها، به بحث و تبادل نظر پرداخته شد.
تقاضای افزایش سرمایه شرکت ملی صنایع مس ایران به‌عنوان بزرگ‌ترین افزایش سرمایه فعلی تاریخ بورس ایران مورد موافقت سازمان بورس و اوراق بهادار قرار گرفت. مدیر مالی شرکت ملی صنایع مس ایران در این‌باره عنوان کرد: برای نخستین‌بار شرکت مس از لحاظ سرمایه، بزرگ‌ترین سرمایه را در بین تمام شرکت‌های بورسی خواهد داشت.
براساس ارزش فروش محصولات شرکت ها در بازار فیزیکی بورس کالای ایران طی هفته گذشته به ترتیب فولاد مبارکه اصفهان، فولاد خوزستان، شرکت ملی صنایع مس ایران، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، فولاد هرمزگان جنوب، پتروشیمی تندگویان، ذوب آهن اصفهان، پالایش نفت اصفهان، پالایش نفت تهران (تندگویان) و پتروشیمی اروند در جمع ۱۰ شرکت برتر بورس کالا قرار گرفتند.
در اجلاس سراسری سرآمدان اقتصاد ایران از مجید ضیائی مدیرعامل صنایع مس شهید باهنر کرمان،تجلیل و قدردانی شد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان با بیان اینکه تاکنون هشت هزار و ۲۰۸ میلیارد تومان وصول اعتبارات از این استان بوده است گفت: بیش از ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان مازاد درآمد این استان است که برگشت این اعتبارات به کرمان پیگیری می‌شود.
در نشست مشترک رایزن و معاون اقتصادی سفارت اتریش در ایران و مدیرعامل مس شهید باهنر کرمان، پتانسیل‌های همکاری و مراودات تجاری دوجانبه، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
مهندس میلاد شمس مدیرعامل هلدینگ سرمایه‌گذاری مس سرچشمه در گفت و گو با «اقتصاد کرمان» به تشریح راهبردهای کلان «سرچشمه» برای مشارکت در طرح‌های صنعتی پرداخت و تصریح کرد: با توجه به اینکه شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه، بستر و زیرساخت‌ اجرای پروژه‌های EPC را در هلدینگ فراهم آورده، انجام این پروژه‌ها با اتکا به توانمندی‌های ایجاد شده، توجیه اقتصادی خواهد داشت...
در هفته‌ای که گذشت بازارها به صورت دسته جمعی افت کردند. در بین بازارها بیشترین افت در بازار سرمایه رخ داد و بازار ارز با کمترین نوسان کاهشی نزدیک به صفر شد.
اقتصاد کرمان: بر اساس نتایج حاصل از پایش ملی محیط کسب‌وکار ایران در تابستان ۱۴۰۰ استان‌های اردبیل، کرمان و کرمانشاه به ترتیب دارای بدترین وضعیت محیط کسب‌وکار و استان‌های مرکزی، آذربایجان غربی و خراسان رضوی به ترتیب دارای بهترین وضعیت محیط کسب‌وکار نسبت به سایر استان‌ها ارزیابی شده‌اند.
آمار پرونده‌های نزاع در سازمان پزشکی قانونی در سال‌های اخیر افزایش یافته است. در سال ۹۶ نزدیک به ۵۴۴ هزار مراجعه برای ثبت نزاع به این سازمان انجام شده بود. این تعداد در چهار سال اخیر افزایش یافت و به ۵۸۵ هزار مراجعه در سال ۹۹ رسیده است (۷٫۵% افزایش)...
به عنوان یک فعال اقتصادی نسبت به آینده اقتصاد ابهامات زیادی دارم. متاسفانه جامعه ایران در 10 سال اخیر، به طور مرتب با کاهش درآمد سرانه مواجه بوده است و مدام دارد کوچک‌تر می‌شود...
براساس عملکرد بازارها در هفته‌ای که گذشت، «طلا» بیشترین رشد را از آن خود کرد. بازارهای «سکه» و «دلار »کم‌نوسان ظاهر شدند و در مقابل «بورس» تنها بازار منفی این هفته شد.
در حالی که با اعلام تحریم های یک‌جانبه آمریکا، خودروسازان کره ای نیز مانند بسیاری از شرکا ایران را ترک کردند، حالا برخی منابع آگاه از تمایل بازگشت آنان به ایران خبر می دهند.در این میان، محتمل ترین و تنها گزینه ممکن هیوندای است. این تولیدکننده کره ای پیش تر با کرمان موتور در قالب تولید اکسنت و النترا همکاری داشته و زیرساخت های تولید مشترک نیز همچنان مهیاست.
صفحه 1 صفحه بعدی