printlogo


گزارش کوین‌ تلگراف؛
امارات استفاده از درهم دیجیتال را کلید زد
امارات استفاده از درهم دیجیتال را کلید زد
کد خبر: 10397
امارات متحده عربی با آغاز استفاده از درهم دیجیتال، نخستین انتقال پول ملی دیجیتال خود را به چین انجام داده است. میزان این انتقال 50 میلیون درهم (13/6 میلیون دلار) بوده است...
به نوشته کوین‌ تلگراف، این تراکنش تاریخی شامل انتقال 50 میلیون درهم (معادل 13/6 میلیون دلار) به چین بود که نقطه عطف قابل توجهی را در حوزه ارز دیجیتال رقم زد. رئیس بانک مرکزی امارات شخصا این انتقال را به عنوان بخشی از این واقعه انجام داد.
پروژه mBridge در سال 2021 توسط مقامات پولی چین، هنگ‌کنگ، تایلند و امارات متحده عربی و با همکاری «بانک تسویه حساب‌های بین‌المللی» (BIS) انجام شد. پلتفرم  mBridge که توسط بانک‌های تجاری مختلف از هر کشور شرکت‌کننده در این پروژه پشتیبانی می‌شود، از یک زیرساخت تک‌پلتفرم و دسترسی مستقیم برای زمان واقعی و همتا به همتا استفاده می‌کند. تراکنش‌های همتا به همتا با استفاده از سازوکار HotStuff+ ، انتقال سریع‌تر ارز دیجیتال ملی هر کشور شرکت‌کننده را تسهیل می‌کند.
از سوی دیگر، یکی از اعضای کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان آمریکا، نگرانی خود را در مورد استفاده بالقوه از mBridge به عنوان وسیله‌ای برای فرار از مجازات‌های اقتصادی ابراز کرده است. این امر توجه روزافزون جهانی به تراکنش‌های ارز دیجیتال برون‌مرزی و پیامدهای بالقوه آن را برجسته می‌کند.
به گزارش اکوایران، پذیرش فناوری بلاک‌چین و ارزهای دیجیتال در سراسر جهان محبوبیت پیدا کرده است. دولت‌ها به‌طور فزاینده‌ای در حال بررسی ایجاد ارزهای دیجیتال ملی توسط بانک‌های مرکزی خود هستند. بر اساس گزارشی از بانک تسویه حساب‌های بین‌المللی، تقریبا 90 درصدِ بانک‌های مرکزی در سراسر جهان در حال بررسی استفاده از ارزهای دیجیتال بانک مرکزی هستند.
در حال حاضر 11 کشور، ارزهای دیجیتال بانکهای مرکزی را راه‌اندازی کرده‌اند، 15 کشور در مرحله آزمایشی آن قرار دارند و 26 کشور در مرحله توسعه ارزهای دیجیتال بانک‌های مرکزی هستند. علاقه روزافزون نسبت به این موضوع نشان‌دهنده گرایش گسترده‌تر به سمت دیجیتالی شدن ارزهای ملی کشورها است.
لینک مطلب: http://eghtesadkerman.ir/News/item/10397