printlogo


در سومین ماه سال جاری در بورس کالا به ثبت رسید؛
انعقاد ۴۵۸ هزار قرارداد آتی در ۱۲ سررسید
انعقاد ۴۵۸ هزار قرارداد آتی در ۱۲ سررسید
کد خبر: 3547
در جریان سومین ماه از سال ۱۴۰۰ تعداد ۴۵۸ هزار قرارداد آتی در ۱۲ سررسید معاملاتی و بر پایه ۵ دارایی نقره، زعفران نگین و پوشال، پسته و زیره سبز در بورس کالا منعقد شد و ارزشی بالغ بر ۸۱۴۹ میلیارد و ۲۵۴ میلیون ریال را در پی داشت.
 در جریان معاملات ماهی که گذشت، نقره و زعفران نگین رقابت تنگاتنگی را در ثبت بالاترین ارزش معاملات داشتند؛ هر چند که زعفران نگین برنده این رقابت بود و توانست بالاترین حجم و ارزش معاملات ماهانه را از آن خود کند اما در پایان ۱۷۷هزار قرارداد آتی نقره بر تابلوی بورس کالا به ثبت رسید.
در این ماه، ۲۷۰ هزار و ۸۸۴ قرارداد آتی زعفران نگین در سررسیدهای تیر، شهریور و آبان ماه منعقد شد و ارزشی بالغ بر ۳۸۵۴ میلیارد و ۷۷۷ میلیون ریالی برای آن رقم خورد.
ثبت معامله ۱۷۷ هزار و ۴۸۰ قرارداد آتی نقره برای دوره های تحویل خرداد، مرداد و مهرماه امسال نیز ارزشی حدود ۳۸۴۶ میلیارد و ۷۱۱ میلیون ریالی را در پی داشت.
معامله گران در سررسیدهای آبان و شهریور ماه سال جاری ۶۸۷۵ قرارداد آتی زعفران پوشال را نیز منعقد کردند و ارزشی بالغ بر ۷۱ میلیارد و ۳۷۷ میلیون ریالی را ثبت کردند.
انعقاد ۱۶۹۳ قرارداد آتی پسته برای تحویل در دو سررسید خرداد و مرداد ماه سال جاری ارزش ۲۷۶ میلیارد و ۴۱۰ میلیون ریالی را رقم زد.
معامله گران در خرداد ماه امسال ۱۵۶۲ قرارداد آتی زیره را نیز برای تحویل در دو سررسید خرداد و مهر ماه در حالی منعقد کردند که ارزش تقریبی ۱۰۰ میلیارد ریالی برای آن به ثبت رسید.
لینک مطلب: http://eghtesadkerman.ir/News/item/3547