printlogo


اعضای هیات‌مدیره انجمن انتخاب شدند؛
آغاز فعالیت انجمن شرکت‌های بیمه‌ای کرمان
آغاز فعالیت انجمن شرکت‌های بیمه‌ای کرمان
کد خبر: 5372
انجمن نمایندگان شرکت های بیمه ای استان کرمان با انتخاب هیات مدیره، فعالیت خود را آغاز کرد. این انجمن برای اولین بار در سطح کشور تشکیل می‌شود و تاکنون 14 شرکت از شرکت‌های بیمه‌ای استان کرمان به آن پیوسته‌اند...
رئیس اتاق کرمان در نشست موسسان انجمن نمایندگان شرکت های بیمه ای استان کرمان با اشاره به خسارت بیش از 90 درصدی سرمازدگی به محصول پسته امسال که معادل 20 هزار میلیارد تومان(10 درصد اقتصاد استان) است، گفت:  نبود بیمه های بازرگانی آسیب زیادی به خسارت دیدگان وارد کرده است.
سیدمهدی طبیب زاده افزود: در حالی که این خسارت سرمازدگی به باغات پسته استان ممکن است بحران های اقتصادی و امنیتی ایجاد کند اما از ابتدای سال تاکنون هیچ خسارتی به باغداران پرداخت نشده و یا بسیار کم پرداخت شده است. وی ادامه داد: یکی از حلقه های توسعه یافتگی هر منطقه بیمه های بازرگانی هستند و سهم بیمه ها در اقتصاد هر منطقه متناسب با میزان پیشرفت آن کشور است که به عنوان مثال می توان به سهم 37 درصدی بیمه ژاپن و سهم دو درصدی بیمه ایران در تولید ناخالص داخلی این کشورها اشاره کرد.
به گزارش روابط عمومی اتاق کرمان، طبیب زاده، اظهار کرد: متاسفانه اهمیت بیمه برای برخی مسئولان ما روشن نیست و قصد داریم در طرح توسعه پایدار استان به موضوع مهم بیمه به طور جدی پرداخته شود. رئیس اتاق کرمان بیان کرد: ما از تشکل گرایی، هم افزایی، استفاده از خرد جمعی و کار تیمی حمایت می کنیم و امیدواریم انجمن بیمه به برندی معتبر در استان و کشور تبدیل تا همه این اهداف محقق شود. وی تصریح کرد: لازمه موفقیت انجمن بیمه دوراندیشی، اندیشه ملی داشتن، برنامه داشتن، ترجیح منافع جمع به منافع فرد است تا بتواند مانند انجمن های موفق پسته و خرما فعالیت کند و در تصمیم گیری های کشور در حوزه بیمه موثر باشد.
در ادامه این نشست نماینده هیات موسس انجمن نمایندگان شرکت های بیمه ای استان کرمان اظهار کرد: 21 شرکت فعال بیمه با هزار و 100 نماینده فروش بیمه عمر و سلامت در سطح استان فعال هستند اما تاکنون هیچ نهاد و گروهی از آنها حمایت نکرده است. مجتبی نیرو افزود: این انجمن برای اولین بار در سطح کشور تشکیل می شود و تاکنون 14 شرکت برای حضور در آن نماینده معرفی کردند که امیدواریم مابقی نیز به ما بپیوندند.
گفتنی است در پایان این نشست اعضای هیات مدیره این انجمن انتخاب شدند. 
لینک مطلب: http://eghtesadkerman.ir/News/item/5372