printlogo


نشست توسعه روابط تجاری کرمان و ارمنستان برگزار شد؛
دستیابی به مقاصد دوم صادراتی از مسیر ارمنستان
دستیابی به مقاصد دوم صادراتی از مسیر ارمنستان
کد خبر: 5659
رئیس اتاق کرمان در نشست بررسی همکاری های تجاری ایران و ارمنستان با بیان اینکه علاوه بر اینکه می توان محصولات مختلف استان را در ارمنستان عرضه کرد، گفت: این کشور می تواند دروازه ورود کالاهای ایرانی به مقاصد دوم صادراتی ما باشد و باید برای آن برنامه ریزی کرد...
 سیدمهدی طبیب زاده با اشاره به سنخیت فرهنگی دو کشور افزود: در مرز ایران و ارمنستان منطقه ای اقتصادی ایجاد شده که می توان برخی تولیدات را در آنجا انجام داد و صادر کرد. وی ادامه داد: ما در اتاق کرمان آماده دریافت نظرات و پیشنهادهای فعالان اقتصادی و اعضای تشکل های اقتصادی برای اعزام هیات و حضور در نمایشگاه و همچنین راه اندازی مرکز تجاری کرمان در ارمنستان هستیم.
 رئیس کمیسیون بازرگانی اتاق کرمان در ادامه این نشست گفت: ارمنستان به دلیل جمعیت کم این کشور شاید بازار چندان پررونقی برای صادرکنندگان نباشد اما سکوی پرتاب خوبی برای صادرات محصولات به روسیه است. محمدعلی محمدمیرزائیان افزود: برای صادرات مستقیم محصول از ایران به روسیه حدود 28 درصد مالیات باید پرداخت شود در حالی که بیشتر این صادرات به صورت غیرمستقیم از ایران به ارمنستان و قرقیزستان صادر و از آنجا به مقصد روسیه صادرات مجدد می شوند. وی اظهار کرد: در کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا استقبال خوبی از محصولات کرمان می شود که باید از این فرصت ها استفاده کرد.
مدیر توسعه بازار و بهبود فضای کسب و کار اتاق کرمان در ادامه این نشست بیان کرد: ارمنستان تنها کشور عضو اتحادیه اوراسیاست که مرز مشترک با ایران دارد و ما می توانیم از این فرصت در کنار روابط مناسب دو کشور بهترین استفاده را انجام دهیم. معصومه سعید خاطرنشان کرد: رتبه آغاز کسب و کار در ارمنستان در بین 190 کشور دهم است و این کشور دسترسی به دریای سیاه و کشورهای غربی را فراهم می کند. وی با اشاره به اینکه ارمنستان کشور وارداتی و وابسته به اقتصاد وارداتی است، بیان کرد: ارمنستان می تواند به واسطه تعرفه های ترجیحی مناسب با اوراسیا، ژاپن و اروپا، پلتفرم خوبی برای صادرات مجدد باشد. به گزارش روابط عمومی اتاق کرمان، سعید، به پیگیری های صورت گرفته از سال پیش تاکنون، برای اعزام تیم کارشناسی به ارمنستان از طریق سفارت ایران در این کشور اشاره و تصریح کرد: کنفرانس و نمایشگاه بازرگانی و صنعتی اوراسیا از 12 تا 15 بهمن ماه سال جاری در ایروان ارمنستان برگزار می شود که می توان از این فرصت برای اعزام تیم کارشناسی و هیات تجاری به ارمنستان استفاده کرد.
گفتنی است در این نشست برخی فعالان اقتصادی در رابطه با تجارت با ارمنستان پرسش های خود را مطرح و پاسخ های لازم را دریافت کردند.

 
لینک مطلب: http://eghtesadkerman.ir/News/item/5659