printlogo


۸ میلیارد تومان از ۱۷۳۹ میلیارد تومان؛
برگشت کمتر از نیم‌درصد حقوق دولتی معادن کرمان
برگشت کمتر از نیم‌درصد حقوق دولتی معادن کرمان
کد خبر: 6320
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: درآمد دولت از حقوق دولتی امسال ۴۰ هزار میلیارد تومان دیده شده و به استناد تبصره ۶، مبلغ ۱۷۳۹ میلیارد تومان باید به استان برگشت داده شود که تنها هشت میلیارد به استان آمده است...
مهدی حسینی نژاد در جلسه شورای معادن استان کرمان اظهار کرد: اصلاح قانون معادن در کمیسیون صنایع و معادن نهائی شده و قرار است به زودی در صحن علنی مطرح شود و به دلیل اینکه کرمان استان معدنی است، اهمیت دارد در مباحث مربوط به این قانون نقطه نظرات خود را جلو ببرد و در این راستا پیشنهاداتی داده است.
وی افزود: دو مورد از پیشنهادات استان مربوط به یک درصد فروش معادن مربوط به ماده ۴۳ قانون برنامه ششم توسعه و سهم ۱۵ درصدی استان از محل حقوق دولتی معادن است.
حسینی نژاد با بیان اینکه استان کرمان به لحاظ وصول حقوق دولتی ضعف دارد، تصریح کرد: بیش از ۶۵ درصد از حقوق دولتی معادن در استان کرمان وصول می شود اما در برگشت سهم ۱۵ درصدی به استان ضابطه و قانونی نداریم.
رئیس سازمان صمت استان کرمان با بیان اینکه براساس تبصره ۶ ماده ۱۲ قانون معادن باید ۱۵ درصد از حقوق دولتی به استان برگردد، گفت: در ۹ ماهه امسال ۱۱ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان حقوق دولتی وصول شده است.
وی اظهار کرد: درآمد دولت از حقوق دولتی امسال ۴۰ هزار میلیارد تومان دیده شده و به استناد تبصره ۶، مبلغ ۱۷۳۹ میلیارد تومان باید به استان برگشت داده شود که تنها هشت میلیارد به استان آمده است.
به گزارش ایسنا، دکترمحمدمهدی زاهدی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس نیز در این جلسه با اشاره به تبصره الحاقی بنده پ ماده ۲۰ درباره انتقال حساب و دفتر کاری شرکت های معدنی به استان گفت: نیاز به ساز و کار قضائی برای تمکین شرکت های معدنی در انجام وظایف داریم زیرا در انتقال حساب ها و ... موفق به اجرای کامل کار نشدیم و باید این مسئله در قانون دنبال شود.
وی در ادامه اظهار کرد: بخش اعظم موضوع راه های استان در سفر ریاست جمهوری به عهده شورای معادن و اعتبار از محل معادن گذاشته شده اما پروسه سختی در نظر گرفته شده و پولی نیامده که لازم است با نهاد ریاست جمهوری مکاتبه صورت بگیرد تا روند ساده و در اختیار استانداری و شورای معادن گذاشته شود.
زاهدی تصریح کرد: اکنون با روند پیچیده ای که وجود دارد، تا پول از مبداء وصول شده و به راه برسد، زمان طولانی می برد.
لینک مطلب: http://eghtesadkerman.ir/News/item/6320