printlogo


فرماندار عنبرآباد خبر داد
پایانه صادراتی خرما در عنبرآباد احداث می‌شود
پایانه صادراتی خرما در عنبرآباد احداث می‌شود
کد خبر: 6390
فرماندار عنبرآباد از راه‌اندازی پایانه صادراتی خرما در این شهرستان خبرداد و گفت: با توجه به ظرفیت تولید خرما، راه‌اندازی پایانه صادراتی از زیرساخت‌های مهم بشمار می‌آید که به صورت جدی در دستور کار است...
یزدان افشاری پور در نشست هم‌اندیشی با  نمایندگان شرکت کشت و صنعت جیرفت  با اشاره به ظرفیت های تولید  خرما در این شهرستان گفت: خرید و فروش خرما در عنبرآباد به یک بازار ملی و بین‌المللی تبدیل شده است که فروشندگان و خریداران از شهرها و استان‌های همجوار جهت خرید و فروش خرما در عنبرآباد حضور پیدا می‌کنند.
وی رقابت محصول  خرما  را در سطح بازارهای داخلی و خارجی مستلزم  تامین زیرساخت‌های جانبی و ضروری عنوان کرد و افزود: درهمین راستا وجود پایانه صادراتی خرما در عنبرآباد نقش مهمی در جهت معرفی خرمای با کیفیت عنبرآباد در سطح بین‌المللی خواهد داشت.
 افشاری پور از انعقاد تفاهم نامه سه‌جانبه بین فرمانداری عنبرآباد، شرکت کشت و صنعت جیرفت و سازمان  صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان جهت راه‌اندازی پایانه صادراتی خبرداد که با تعامل بین بخشی زمینه احداث آن فراهم شده است.
فرماندار عنبرآباد از آغاز اخذ مجوزهای لازم جهت راه‌اندازی پایانه صادراتی خبر داد که مورد توافق  سازمان های ذیربط در این نشست قرار گرفته است.
به گزارش ایسنا، بنا به گفته فرماندار عنبرآباد، توافق کشت و صنعت جیرفت و سازمان صمت جنوب کرمان پایانه صادراتی خرمای عنبرآباد در مسیر بزرگراه خلیج فارس در مجاورت اراضی و باغات شرکت کشت و صنعت جیرفت در محدوده شهرستان عنبرآباد احداث خواهد شد.
لینک مطلب: http://eghtesadkerman.ir/News/item/6390