printlogo


اتمام پروژه‌های نیمه تمام استان ۶ سال زمان می‌برد؛
چالش پروژه‌های نیمه تمام در کرمان
چالش پروژه‌های نیمه تمام در کرمان
کد خبر: 7463
سرپرست سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان گفت: برای تکمیل پروژه هایی که پیشرفت فیزیکی بالایی دارند به ۱۷ هزار و ۲۲۸ میلیارد تومان اعتبار نیاز است لذا اگر قیمت ها ثابت بماند، تکمیل این پروژه ها شش سال به طول می‌انجامد...
محمدرضا وحیدی در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان کرمان به تشریح سیاست ها و اولویت های توزیع بودجه در سال جاری پرداخت و اظهار کرد: درآمدهای عمومی استان کرمان در سال جاری ۳۲۵۳ میلیارد تومان با ۴۳ درصد رشد و تملک دارایی سرمایه ای استانی ۱۶۴۱ میلیارد تومان و سه درصد نفت و گاز ۱۳۸۴ میلیارد است که نسبت به سال گذشته ۱۶۴ درصد رشد داشته است.
او با بیان این مطلب که حدود ۱۱۰ میلیارد تومان برای ورزش همگانی در جداول بودجه‌ای استان اختصاص داده شده، ادامه داد: ۵۶۲۳ میلیارد تومان بودجه استان کرمان در سال جاری است.
سرپرست سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان با بیان این مطلب که جمع اعتبارات هزینه ای و تملک دارایی سرمایه ای استان کرمان با حدود ۳۹ درصد رشد به حدود ۷۳۸۲ میلیارد تومان رسیده، اظهار کرد: اعتبارات هزینه ای امسال استان ۱۷۴۹ میلیارد تومان است که نسبت به سال گذشته ۴۳ درصد رشد داشته و این در حالی است که رشد متوسط استان ها حدود ۳۶ درصد است.
او با تبیین سایر منابع اعتبارات استان گفت: طبق تبصره شش ماده ۱۴ قانون معادن در سال گذشته ۸۱۰ میلیارد تومان در کل کشور به این بخش اختصاص یافت که تقریبا ۲۹۹ میلیارد تومان سهم استان کرمان شد و امسال ۲۰۰۰ میلیارد تومان افزایش یافته که پیش بینی می کنیم حدود ۷۴ میلیارد تومان سهم استان کرمان خواهد بود اما امسال این بودجه به وزارت صمت ابلاغ می شود درحالی که در سال گذشته به استان ابلاغ شد که پیگیر اصلاح این مهم هستیم.
وحیدی بیان کرد: استان کرمان در سال گذشته ۱۳۴۵ میلیارد تومان پروژه با نام در پیوست بودجه داشته که عملکرد آن حدود ۱۳۹۶ میلیارد تومان بوده و در سال جاری پروژه به نام در پیوست قانون بودجه ۱۶۴۲ میلیارد تومان داریم که رشد ۱۸ درصدی دارد.
او با اشاره به الزامات بودجه ای عنوان کرد: حدود ۱۶ درصد از اعتبارات استان معادل ۲۷۶ میلیارد تومان را قانون گذار تعیین تکلیف کرده است لذا باید پنج درصد بودجه به طرح های هادی، یک درصد پایگاه های بسیج، پنج درصد پروژه های نیروی انتظامی و حدود پنج درصد به دین و مذهب، آموزش و پرورش و گردشگری و فرهنگ اختصاص داده شود.
سرپرست سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان ادامه داد: ۲۱۶۵ میلیارد تومان تعهد استان برای عملیاتی کردن پروژه های سفر ریاست جمهوری است که در سال گذشته به دلیل دیر ابلاغ شدن، حدود ۱۰ درصد آن عملیاتی شد.
او با بیان این مطلب که ۱۸۰ نفر نیروی کارکنان طرح در طرح های عمرانی داریم که ۳۳ میلیارد تومان بار مالی آن است، اظهار کرد: در حال حاضر موافقتنامه ۲۴۳۵ پروژه با دستگاه های اجرایی مبادله داریم که در سال گذشته ۳۲۰۷ میلیارد تومان اعتبار به این پروژه ها اختصاص داده شد و برای تکمیل پروژه هایی که پیشرفت فیزیکی بالایی دارند به ۱۷ هزار و ۲۲۸ میلیارد تومان اعتبار نیاز است لذا اگر قیمت ها ثابت مانده و عملیاتی افزایش نیابد، تکمیل این پروژه ها شش سال به طول می انجامد و در زمان افتتاح پروژه های ما مستهلک شده اند.
وحیدی، تکمیل ۵۲۰ کیلومتر راه اصلی، ۵۰۰۰ سیستم نوین آبیاری، احیاء ۷۰۰ قنات، ۴۰ طرح آبرسانی شهری، چهار سیلبند، آبگیری اولیه سد صفارود، تولید ۲۰ میلیون نهال سهمیه استان، چهار مجتمع اداری، طرح هادی در ۶۳۰ روستا، واکسینه کردن ۲.۵ میلیون راس دام، ۱۷۵ مدرسه، ۳۱ مرکز بهداشتی را بخشی از پروژه‌های قابل اتمام استان در صورت تامین اعتبار بیان کرد.
لینک مطلب: http://eghtesadkerman.ir/News/item/7463