printlogo


پیش بینی هواشناسی؛
بارش های خوب پاییزی در استان کرمان
بارش های خوب پاییزی در استان کرمان
کد خبر: 8750
مدیرکل هواشناسی استان کرمان گفت: استان کرمان تحت تاثیر خشکسالی از خفیف تا بسیار شدید قرار دارد و روند خشکسالی از سال ۸۱ آغاز و بارندگی کمتر شد و این روند هر سال بدتر می‌شود اما پیش‌بینی‌ها از بارشی خوب برای پاییز این استان خبر می‌دهد...
محسن عراقی زاده در جلسه ستاد مدیریت بحران استان کرمان اظهار کرد: در سال زراعی جاری ۸۵ میلیمتر بارندگی در استان داشتیم و سال قبل ۱۰۷ میلیمتر؛ میزان بارش نسبت به بلندمدت که ۱۳۷ میلیمتر بوده، ۳۸ درصد کاهش را نشان می‌دهد.
وی افزود: بر اساس مقایسه وضعیت بارش استان‌های مختلف، کرمان ۶۲ درصد بارندگی سال آبی را داشته و وضعیت خوبی ندارد.
مدیرکل هواشناسی استان کرمان در پایان گفت: براساس پیش‌بینی، بارش‌ها در سه ماهه پائیز امسال در حد نرمال خواهد بود و دو هفته آینده نقشه‌ها بروز می‌شود و دقیق‌تر می‌توانیم اظهارنظر کنیم.
به گزارش ایسنا، سیدمصطفی آیت‌اللهی موسوی معاون عمرانی استاندار کرمان نیز در این جلسه اظهار کرد: دستگاه‌های مربوطه و فرمانداری‌ها تدابیر لازم برای بارندگی در فصل آینده را داشته باشند زیرا پیش‌بینی بارش خوبی برای پائیز شده است.
وی با اشاره به وضعیت احداث سیل بندهایی که با همت سپاه در استان کرمان در حال انجام است، افزود: اعتبار باقی مانده از سال گذشته توزیع و کار در نقاط حساس انجام شد و بخش عمده‌ای از نگرانی تا حد زیادی رفع شده است.
لینک مطلب: http://eghtesadkerman.ir/News/item/8750