printlogo


با همکاری دانشگاه شهید باهنر کرمان؛
مطالعات مرمت ارگ تاریخی انار انجام می‌شود
مطالعات مرمت ارگ تاریخی انار انجام می‌شود
کد خبر: 9542
مدیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان انار گفت: به زودی مطالعات طرح مرمت ارگ تاریخی شهرستان انار با همکاری دانشگاه شهید باهنر کرمان انجام می‌شود...
محسن پورمنصورآبادی با اشاره به نشست سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان کرمان با  امام جمعه، فرماندار و دیگر مسئولان شهرستان انار اظهار کرد: انجام مطالعات طرح مرمت ارگ تاریخی، مرمت آثار شاخص و حمایت از سرمایه‌گذاران بخش گردشگری از جمله مسایلی بود که در این نشست مورد تاکید قرار گرفت.
مدیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان انار به ادامه روند مرمت بافت تاریخی بیاض اشاره کرد و افزود: احیای این بافت تاریخی که از خواسته‌های مسئولان شهرستان نیز است خوشبختانه با قول مساعد سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان کرمان و همکاری مسئولان شهرستان انار انجام می‌شود.
او با اشاره به توانمندی‌های این شهرستان در زمینه محصولات کشاورزی همچون پسته و ظرفیت‌های غنی گردشگری و تاریخی این شهرستان ادامه داد: با توجه به اینکه این شهرستان در مسیر تهران به بندرعباس قرار دارد و از موقعیت جغرافیایی خوبی برخوردار است بنابراین می‌تواند تاثیر مهمی در جذب گردشگر و توسعه صنعت گردشگری شهرستان انار داشته باشد.
پورمنصورآبادی با بیان اینکه شهرستان انار دارای ظرفیت‌های بالقوه‌ای است که برای بالفعل شدن نیاز به همکاری و مساعدت مسئولان شهرستان دارد خاطرنشان کرد: خوشبختانه تاکنون شاهد همکاری خوبی از سوی مسئولان بومی شهرستان انار در این زمینه بوده‌ایم.
لینک مطلب: http://eghtesadkerman.ir/News/item/9542